Festyn Rodzinny 2014 przy Szkole Podstawowej w Kamionie


W niedzielę 29 czerwca 2014r. na terenie Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie odbył się kolejny już piąty Festyn Rodzinny. Został zorganizowany przy współpracy rodziców, nauczycieli, uczniów, strażaków z miejscowej jednostki OSP, Spółki Leśno-Gruntowej Wsi Kamion oraz Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Wsi Kamion. Z pomocą przyszli nam też liczni sponsorzy, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania fundując atrakcyjne nagrody, za co bardzo im dziękujemy.

Wielką atrakcją dla małych i dużych mieszkańców okolicznych wsi była możliwość odbycia kosmicznej podróży, uczestnicząc w projekcji filmu w objazdowym planetarium. Zawdzięczmy tę atrakcję Paniom ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, które realizując projekty unijne zawsze pamiętają o szkole i korzyściach, jakie mogą odnieść uczniowie. Stowarzyszenie zorganizowało również konkurs plastyczny „Jak zmieniał się Kamion na przestrzeni lat?” Konkurs wygrał Jakub Grzelak uczeń klasy IV. Na wszystkich uczniów czekało ponadto mnóstwo innych darmowych atrakcji min: malowanie twarzy, kolorowa zjeżdżalnia, trampolina, konkursy dla małych i większych z nagrodami, kiełbaski z grilla itp. Z wielką uwagą wszyscy uczestnicy festynu wysłuchali popisów wokalnych naszych uczniów, były więc, popisy solo, duety i zespoły. Konkurs piosenki wygrała uczennica klasy II Wiktoria Grabowska, zaprezentowała nam Balladę o Królowej Juracie. Mamy nadzieję, iż usłyszymy jeszcze o dokonaniach wokalnych Wiktorii. Równie dużym powodzeniem cieszyły się konkursy dla 3 i 4-latków, dla wielu z nich pewnie pierwsze w życiu. Maluchy w sposób niepowtarzalny stawiły czoła zmaganiom, zostały za to hojnie obdarowane książeczkami, słodyczami i gadżetami odblaskowymi.

Dla dorosłych mieszkańców Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kamiona zorganizowało konkurs „Rodzina Roku 2014”. Wygrali państwo Oporscy. Inne zmagania sportowe, w jakich mogli uczestniczyć ochotnicy to: biegi w workach, mecz piłki nożnej, przeciąganie liny, rozgrywki w „dwa ognie”. Tradycją festynu stał się również bieg na Milę Kamiońską. Piękne tereny wokół szkoły sprzyjają organizacji tego typu biegów. W tym roku zwyciężył Marcin Błaszczyk, drugi był Adrian Kowalski, a trzecie miejsce zajął Patryk Kowalski. Nagrody wręczył dyrektor szkoły Marek Kujawa.

Rodzice naszych uczniów wraz z niestrudzoną w swych działaniach koleżanką Elżbietą Janas-Zarzyńską i Panią Bożeną Łukasik przygotowali kawiarenkę z pysznymi ciastami, goframi i zapiekankami. Oj było to oblegane miejsce! Ciasta piekły mamy naszych uczniów, proszę wierzyć, były równie piękne jak i smaczne. Konkurs na najlepsze ciasto wygrała Pani Agata Kwiatkowska.

Na festynie gościliśmy przedstawicieli władz gminnych: Panią Wójt – Joannę Szymańską i Zofię Fabisiak – Sekretarza Urzędu Gminy. Mamy nadzieję, że w miły sposób spędzili pierwszą wakacyjną niedzielę wszyscy uczestnicy naszego festynu. My zaś ze swej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Kamiona i okolicznych wsi, przede wszystkim za to, że kibicują nam w naszych działaniach na rzecz integracji lokalnego środowiska, przychodzą chętnie, przyprowadzają znajomych i są z nami. To fajnie i bardzo miło!

Pragniemy podziękować licznym sponsorom, którzy wsparli nasze działania w uświetnieniu festynu, tj.:

·        Urząd Gminy w Młodzieszynie,

·        Spółka Leśno-Gruntowa Wsi Kamion,

·        Beata i Witold Chudzyńscy Firma WITEX w Mistrzewicach,

·        Beata i Piotr Grądzcy BAJLANDIA Sochaczew,

·        Jadwiga Kawecka sklep mięsny KABANOSEK Wyszogród,

·        Dariusz Matusiak sklep spożywczy U JANKA Kamion,

·        Czesław i Urszula Dąbrowscy,

·        Marek i Iwona Szymańscy,

·        Bożena Tempczyk - sklep spożywczy Kamion,

·        Dorota Walicka KSIĘGARNIA ul. Reymonta Sochaczew,

·        Tadeusz Tomaszewski KSIĘGARNIA ANTYKWARIAT Sochaczew,

·        Piotr Piątkowski Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie,

·        Maria Hryniewiecka Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie,

·        Wanda Dziuk była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie,

·        Bogusław Ksyna Gminny Prezes OSP Młodzieszyn,

·        Rada Sołecka Wsi Kamion,

·        Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Młodzieszynie,

·        Sortownia "SORT-MAK" Recycling Zofia Ozimek.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy