Festyn rodzinny na sportowo w Kamionie

/ 22 zdjęć
Zdjęcia i foto: Festyn rodzinny na sportowo w Kamionie Edukacja sochaczew
+17

     Kolejny już raz odbył się w naszej szkole festyn rodzinny, którego organizatorami byli Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Kamionie oraz Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie. W tym roku hasłem przewodnim festynu było „Na sportowo”. Dzięki organizatorom i hojności sponsorów przygotowano dla dzieci i dorosłych wiele atrakcji. Można było obejrzeć i wysłuchać występy chóru z Gimnazjum w Młodzieszynie pod dyrekcją Pana Dyrektora Dariusza Kosińskiego. Uczniowie klasy piątej i szóstej naszej szkoły zaprezentowali się w tańcu nowoczesnym, a Julia Brzezińska (śpiew) i Katarzyna Stobiecka (gitara i śpiew) zaśpiewały piękną piosenkę. Natomiast Klaudię Janiak uczennicę klasy drugiej podziwialiśmy w minirecitalu, na który złożyły się cztery piosenki. Piękny pokaz tańca nowoczesnego dał zespół Carbo Dance. Artystyczną część festynu zakończył występ zespołu No Rules.

     Następnie ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego, multimedialnego i plastyczno-literackiego. Zwycięzcą konkursu fotograficznego ph. „Uroki majowej przyrody” została uczennica klasy pierwszej Róża Rotbart, a drugie miejsce zajął Kajetan Buciarski z tej samej klasy. Pierwsze miejsce w konkursie na prezentację multimedialną ph. „XXI wiek zmienia naszą okolicę” zajął Karol Kołecki z piątej klasy, drugie miejsce zajęła Natalia Janiak również z piątej klasy, a trzecie miejsce Mateusz Witkowski z klasy szóstej. W maju ogłoszony został konkurs plastyczno-literacki adresowany do uczniów oraz mieszkańców Kamiona i okolic pod hasłem „Zaproszenie do Kamiona”. Uczestnicy mogli przedstawić ciekawe miejsca, osoby związane ze wsią oraz zwyczaje mieszkańców dowolną techniką plastyczną. Prace łączyły treść literacką z oprawą plastyczną w jedną całość, zachęcając młodych ludzi do zwiedzenia Kamiona spędzając w przyjemny sposób czas wolny. Organizatorem tego konkursu byli nauczyciele języka polskiego i plastyki tj. Magdalena Matusiak, Teresa Jankowska oraz Elżbieta Gołdych. Do organizatorów wpłynęło 35 prac. Przydzielono 3 nagrody i 3 wyróżnienia w kl. I-III oraz 3 nagrody i 3 wyróżnienia w kl. IV-VI. Z pierwszego miejsca w konkursie plastyczno-literackim ph. „Zaproszenie do Kamiona” w kategorii klasy I-III cieszyła się Marta Wiśniewska. Drugie miejsce przypadło Amelii Biernat, a trzecie Małgorzacie Kacprzak. Wyróżnienia przyznano: Zuzannie Walczak, Dawidowi Cieślakowi, Sandrze Zarzyckiej. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Julia Kwiatkowska. Drugie miejsce zajęła Aneta Popławska, a trzecie miejsce Daria Szulc. Uczniowie wyróżnieni: Wiktoria Bielecka, Katarzyna Stobiecka, Klaudia Tempczyk. Rozstrzygnięto również „słodki” konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się Pani Iwona Kacprzak. Drugie miejsce przypadło Pani Marioli Ciura, a trzecie Pani Żanecie Grabowskiej. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców przy szkole w Kamionie.

     Najważniejszym wydarzeniem sportowym festynu był bieg na Milę Kamiońską. W kategorii klas I-III wygrał Kuba Drzewiecki, w kategorii klas IV-VI wśród dziewcząt najlepszą była Julia Kwiatkowska, a wśród chłopców Karol Kołecki. W kategorii gimnazjum wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Joanna Kacprzak, a wśród chłopców Mateusz Zaręba. Kategorię dla uczniów spoza szkół naszej gminy wygrała Kinga Brzezińska z Iłowa. Kategorię open wygrał Michał Pawłowski, drugie miejsce zajął Dominik Szymański, trzeci był Paweł Bodzanowski. Kategorię dla strażaków wygrał Michał Pawłowski, drugi był Dominik Szymański, trzeci Paweł Bodzanowski. W biegu tym wziął również udział niepełnosprawny Łukasz Połeć, któremu serdecznie gratulujemy wielkiej pasji i hartu ducha. Łukasz zapowiedział, że w przyszłym roku również nas odwiedzi, z czego bardzo się cieszymy. Puchary dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Młodzieszyn, Prezes Koła Łowieckiego nr 1 BZURA w Sochaczewie, Sołtys Wsi Kamion, Dyrektor Szkoły w Kamionie, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Prezes Powiatowego Związku OSP w Sochaczewie, Komendant Gminny OSP w Młodzieszynie.

Turniej gry w „dwa ognie” wygrała klasa piąta pokonując klasę czwartą i szóstą. Dla najmłodszych organizowane były liczne konkursy i zabawy.

     Poza atrakcjami sportowymi i artystycznymi można było za darmo bawić się z animatorem zabaw, korzystać ze zjeżdżalni, ściany do wspinaczki, fotobudki, krowy do dojenia. Głodni i spragnieni mogli częstować się za darmo kiełbaskami z grilla, sokami, wodą, watą cukrową. W szkole zorganizowano kawiarenkę z kawą, herbatą i różnymi przysmakami. Była możliwość wzięcia udziału w loterii i kiermaszu prac uczniowskich.

     Na szczęście dopisała pogoda i sponsorzy, którym organizatorzy festynu bardzo dziękują za udzielone wsparcie. Impreza finansowana była przez Urząd Gminy w Młodzieszynie w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Kamionie zadania publicznego pod nazwą „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji” oraz przez następujących sponsorów

Pani Monice Pietrzyk WÓJT GMINY MŁODZIESZYN

Państwu Beacie i Witoldowi Chudzyńskim „WITEX” w Mistrzewicach

Zarządowi VISTULA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO

Pani Marii Stępniewskiej „HURTOWNIA AMIX”

Panu Krzysztofowi Jeznach „USŁUGI SPRZĘTEM BUDOWLANYM”

Panu Mirosławowi Domińczak Inspektorowi Oświaty w Młodzieszynie

Panu Czesławowi Dąbrowskiemu

Panu Marcinowi Wasilewskiemu „TĘCZOWY OGRÓD”

Państwu Iwonie i Markowi Szymańskim

Pani Bożenie Tempczyk „SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY”

Pani Bogumile Matusiak „SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY U JANKA”

Pani Katarzynie Głowackiej „SALON FRYZJERSKI KAYA”

Pani Agnieszce Szymańskiej „SALON KOSMETYCZNY AGNIESZKA”

Pani Ilonie Fabisiak „PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE SMYK”

Panu Dariuszowi Sączewa Sołtysowi wsi Kamion

SPÓŁCE LEŚNO-GRUNTOWEJ WSI KAMION

Prezesowi Koła Łowieckiego BZURA

Urzędowi Gminy Iłów

Pani Marcie Urbaniak Sołtys wsi Bieniew

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy