Festyn rodzinny na sportowo Kamion 2018

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Festyn rodzinny na sportowo Kamion 2018 Edukacja sochaczew
+7

     Upalnego dnia 17 czerwca 2018 roku odbył się na terenie Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie festyn rodzinny ph. „Na sportowo”. Gości przywitali przedstawiciele organizatorów, czyli Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kamionie Pani Wioletta Pakulska, Przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona Pani Hanna Stobiecka oraz Dyrektor Szkoły Pan Marek Kujawa. Wśród gości była Pani Wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, Skarbnik gminy Pani Małgorzata Zawadzka, Księgowy Pan Krzysztof Dymkowski, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Łuczak, Prezes OSP Kamion Pan Zbigniew Ciurzyński, Komendant OSP Kamion Pan Andrzej Kornacki, radni Panowie Dariusz Sączewa i Sławomir Makowski oraz goście spoza naszej gminy: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie st. bryg. mgr inż. Piotr Piątkowski i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sochaczewie dh Andrzej Tkaczyk.

     Uczestnicy festynu mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów na tę okazję, np. dzieci, ale nie tylko, mogły szaleć na „dmuchańcach”, trampolinie, rodeo byku, była loteria, kiermasz prac uczniowskich, kawiarenka ze smakołykami. Najmłodsze dzieciaki brały udział w konkursach i zabawach zręcznościowych zorganizowanych w sali gimnastycznej. Z uwagi na panujący upał nasi niezawodni strażacy z OSP Kamion polewali wodą rozgrzanych do czerwoności uczestników zabaw i konkursów. Dzięki sponsorom wszyscy mogli napić się wody mineralnej i soku. Tradycyjnie Spółka Leśno-Gruntowa Wsi Kamion zakupiła dla wszystkich kiełbaski z grilla.

     Nagrodzono wszystkich uczestników konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego ph. „Moja Mała Ojczyzna”. Rozstrzygnięto konkurs kulinarny na najsmaczniejsze ciasto.

     Miłą niespodziankę sprawili nam żołnierze z jednostki wojskowej w Bielicach, którzy wozili dzieci samochodem wojskowym oraz nagrywali festyn za pomocą kamery umieszczonej na dronie.

     Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne, a zespół wokalny „Dance Babki” wprawił wszystkich w doskonały nastrój.

     Hasło przewodnie festynu „Na sportowo” zobowiązało do przeprowadzenia wielu konkurencji sportowych. Rozpoczęto biegami na „Milę Kamiońską”. Uczestnicy tej konkurencji walczyli o Puchar Wójta Gminy Młodzieszyn, Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamionie, Puchar Przewodniczącej Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona, Puchar Sołtysa Wsi Kamion, Puchar Prezesa Koła Łowieckiego nr 1 BZURA w Sochaczewie. Oddzielny bieg zorganizowano dla strażaków. W tym biegu rywalizowano o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sochaczewie oraz o Puchar Komendanta Gminnego OSP w Młodzieszynie. Uczniowie wystartowali w biegu na 400 metrów walcząc o Puchar Księdza Proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Kamionie i Puchar Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona. Konkurencje sportowe dopełnił mecz pań w siatkówce plażowej i konkurs przeciągania liny przez panów.

     Wszyscy dobrze się bawili, więc za rok na pewno spotkamy się na festynie rodzinnym w Kamionie.

     A oto lista sponsorów, którzy swoją hojnością wsparli organizatorów festynu:

1.      Impreza finansowana była przez Urząd Gminy w Młodzieszynie w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kamiona zadania publicznego pod nazwą „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji.”

2.      Pani Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn

3.      Zakłady Farmaceutyczne Unia Spółdzielnia Pracy w Warszawie

4.      Firma EUROCASH

5.      Spółka Leśno-Gruntowa wsi Kamion

6.      Pan Czesław Dąbrowski

7.      Pani Agnieszka Szymańska „Salon kosmetyczny Agnieszka”

8.      Zarząd Vistula Banku Spółdzielczego

9.     Pani Katarzyna Głowacka „Salon fryzjerski KAYA”

10.  Pani Bogumiła Matusiak „Sklep spożywczo-przemysłowy u Janka”

11.  Pan Paweł Wiśniewski firma „NIROX”

12.  Pan Marcin Wasilewski „Tęczowy ogród”

13.  Pani Dorota Smułka „Przystań Janusze”

14.  Pani Bożena Tempczyk „Sklep Spożywczo-Przemysłowy”

15.  Pani Jadwiga Kawecka Sklep „Kabanosek” w Wyszogrodzie

16. Pan Sławomir Paciorkowski

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy