Film SCOOP - gorący temat - reżyseria Woody Alen

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Film SCOOP - gorący temat - reżyseria Woody Alen Film, fotografia sochaczew
+2

SCOOP - GORĄCY TEMAT


Kino Mazowsze zaprasza na film w dniach:

1, 2, 4 i 5 czerwca

o godzinie 18:30


- Metryczka -


gatunek: komedia romantyczna

reżyseria: Woody Alen

obsada: Hugh Jackman, Scarlett Johansson, Ian McShane

kraj produkcji: Wielka Brytania, USA

czas trwania: 96 minut- O filmie -


Brytyjski dziennikarz Joe Strombel (Ian McShane) utknął między życiem a śmiercią próbując odkryć tożsamość 'Tarotowego' zabójcy grasującego w Londynie. Jak teraz może dokończyć swoje dziennikarskie śledztwo? Za pośrednictwem pełnej życia Sondry Pransky (Scarlett Johansson)...

Sondra, amerykańska studentka dziennikarstwa, odwiedza przyjaciół w Londynie. Podczas występu innego Amerykanina, magika Sida Watermana (Woody Allen), Sondra dokonuje szokującego odkrycia - może widzieć i słyszeć ducha Joego. Z zaświatów dziennikarz daje jej wskazówkę, która doprowadzić może do rozwiązania mrocznej tajemnicy. Czy nie jest to idealny materiał na artykuł życia ?! Sondra bez wahania zabiera się za sprawę, wciągając do współpracy Sida (znanego pod pseudonimem Splendini).

Śledztwo prowadzi do młodego brytyjskiego arystokraty Petera Lymana (Hugh Jackman), który od razu wpada Sondrze w oko. Czy rzeczywiście ten przystojniak może być niebezpiecznym seryjnym mordercą ?


- Wywiad z reżyserem -


Często masz kilka projektów filmów powoli powstających jednocześnie. Jak to się stało, że 'Scoop' wysunął się na ich czoło?


Skończyłem kręcić 'Wszystko gra' ze Scarlett Johansson i rozmawialiśmy o zrobieniu wspólnie następnego filmu. Pomysł 'Scoopa' podobał się nam obojgu, dlatego uznałem, że właśnie to nakręcimy.


Jaki był punkt wyjścia dla tej historii? Czy była to zagadka, romans, czy może pomysł, że bohaterka grana przez Scarlett będzie zdecydowaną młodą dziennikarką?


Nie, w oryginalnym pomyśle chodziło o reportera, tak zdeterminowanego, że był gotów wrócić z zaświatów, żeby dokończyć swój temat. To była dobra opowieść o tym, jak prowadzi sprawę po śmierci i nic nie jest w stanie go przed tym powstrzymać. To dziennikarstwo śledcze najwyższej klasy.


I z tego punktu opowieść ewoluowała, i pojawiła się postać młodej studentki dziennikarstwa grana przez Scarlett Johansson?


Tak. Kiedy wpadłem na ten pomysł, uznałem, że to będzie reporter. Ten pomysł miałem jeszcze zanim poznałem Scarlett. Ale kiedy już pisałem scenariusz, wiedziałem, że to Scarlett zagra tę postać. Wydawało się to całkiem naturalne - studentka-dziennikarka na wakacjach.


więcej >>
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy