Filmowe oblicza kobiety - zapraszamy do kina w TOK

Zdjęcia i foto: Filmowe oblicza kobiety - zapraszamy do kina w TOK Film, fotografia sochaczew

Zapraszamy na cykl "Filmowe oblicza kobiety".
Dwa obrazy współczesnych i silnych kobiet w jeden weekend. We włoskim kandydacie do Oscara, filmie p.t. „Coś pięknego” zobaczymy Annę – byłą Miss Summer Mamma, która wraz z dwójką dzieci zostaje wyrzucona z domu przez swojego zazdrosnego męża. Z perspektywy jej syna Bruna dowiemy się, czy mimo przeciwności losu udało jej się sprawić, by dzieciństwo jej dzieci było udane i piękne. W kolejnym dokumentalnym i porywająco pięknym obrazie poznamy tancerkę, choreografkę, jedną z najwybitniejszych postaci kreujących teatr tańca Pinę Bausch. Nominowane do Oscara i wielokrotnie nagrodzone dzieło Wima Wendersa „Pina” to rodzaj hołdu złożonego wielkiej artystce po jej śmierci.

8 PAŹDZIERNIKA 2016
-------------------------------

Pszczółka Maja - godz. 16.00
film animowany
, reż. Alexs Stadermann, Australia, Niemcy 2014,
84 min. - b/o, bilet: 8 zł
W ulu przychodzi na świat Maja, nietypowa pszczółka, która ma sny i na dodatek chce robić to, co chce! Urocza i niesforna, wnosi do poważnego i uporządkowanego ula mnóstwo radości. Nie wszystkim się to jednak podoba, a najbardziej - złej doradczyni królowej, która chce przejąć władzę w ulu i wywołać wojnę z szerszeniami. Maja decyduje się wylecieć z ula na własną rękę i uratować mieszkańców łąki przed katastrofą. Bajecznie kolorowa, zabawna i mądra opowieść o prawie do bycia innym, odwadze i otwartości.

Coś pięknego - godz. 18.00
komediodramat, reż. Paolo Virzi, Włochy 2010
122 min. – od 16 r.ż. , bilet: 5 zł
Livorno na włoskim wybrzeżu, początek lat 70. Pewnego letniego wieczora Anna zostaje wybrana "Miss Summer Mamma" w lokalnym konkursie piękności. Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia - jej mąż w ataku zazdrości wyrzucą z domu ją i dwójkę ich małych dzieci, Bruna i Valerię. 30 lat później Bruno, lekko zdziwaczały i kompletnie wycofany nauczyciel włoskiego, "okazjonalny użytkownik narkotyków", zostaje zmuszony przez siostrę do odwiedzenia śmiertelnie chorej, dawno nie widzianej matki. Siedząc pod drzwiami jej pokoju w hospicjum, wraca pamięcią do przeszłości, o której tak bardzo całe życie starał się zapomnieć, i niespodziewanie dla samego siebie odkrywa, że było w niej więcej szczęścia, więcej radości i więcej piękna, niż mu się wcześniej wydawało. Opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć bywa bolesne, nigdy nie przestaje być piękne. Włoski kandydat do Oscara.

9 PAŹDZIERNIKA 2016
-------------------------------

Bella i Sebastian - godz. 16.00
film dla dzieci / przygodowy
, reż. Nicolas Varnier, Francja 2013,
95 min. - od 7 r.ż., bilet: 8 zł
Francja, rok 1943. W małej alpejskiej wiosce mieszka ze swoim przybranym dziadkiem 6-latek Sebastian - rezolutny, odważny i trochę samotny. Od pewnego czasu w okolicy z lękiem opowiada się o bestii, która pożera owce i atakuje ludzi - dziadek Sebastiana twierdzi, że to wielki zdziczały pies, który uciekł od znęcającego się nad nim właściciela. Niedługo później chłopiec w drodze do miasteczka staje z bestią oko w oko - i widzi zagubionego, chudego i brudnego jak nieboskie stworzenie pirenejskiego psa górskiego, który w żadnym razie nie wygląda na żadnego potwora, a wręcz robi wrażenie istoty spragnionej kontaktu z człowiekiem. Tak oto rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa, na którego polują okoliczni mieszkańcy, a potem również stacjonujący w wiosce żołnierze niemieccy. Uroczy mały Felix Bossuet w roli Sebastiana, piękne zdjęcia i bardzo udany polski dubbing.

Pina - godz. 18.00
dokument / film o sztuce, reż. Wim Wenders, Francja, Niemcy, GB 2011
99 min. – od 12 r.ż. , bilet: 5 zł
Pina Bausch - tancerka, choreografka, jedna z najwybitniejszych postaci kreujących teatr tańca, od roku 1972 dyrektor artystyczna ówczesnego Wuppertal Opera Ballet, nazwanego później "Tanztheater Wuppertal Pina Bausch". Nominowany do Oscara film Wima Wendersa to rodzaj hołdu złożonego wielkiej artystce po jej śmierci. O swojej pracy z nią opowiadają - nie tyle słowami, ile tańcem - członkowie jej prestiżowego Teatru Tańca. "Pina" to jednocześnie porywająco piękny hymn na cześć sztuki, kończący się symbolicznymi słowami: "Tańczcie, tańczcie, inaczej będziemy zgubieni"…

----------------------------------------------------------------------------------
Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób.
Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900
lub mailowo kinotok@tok.art.pl
Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł lub 8 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora).
W soboty i niedziele rezerwacja możliwa tylko telefonicznie na godzinę przed seansem .

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy