Filmowe wspomnienie Andrzeja Wajdy

Zdjęcia i foto: Filmowe wspomnienie Andrzeja Wajdy Film, fotografia sochaczew

Listopad rozpoczniemy od filmowego wspomnienia wybitnego reżysera i przyjaciela projektu Kina za Rogiem, Andrzeja Wajdy.

5 listopada o godz. 18.00 seans rewelacyjnego obrazu „Niewinni czarodzieje” z Tadeuszem Łomnickim i Zbigniewem Cybulskim w rolach głównych. Dużą rolę w filmie odegrała muzyka Krzysztofa Komedy, w związku z czym zaprezentujemy również dokumentalną etiudę „Jazz camping” o pierwszym w Zakopanem zjeździe polskiej elity jazzowej. Pokażemy również dokument „Na planie”, w którym będą mogli Państwo poznać Andrzeja Wajdę z czasów tworzenia przez niego filmu „Wszystko na sprzedaż”.

Na niedzielę 6 listopada o godz. 18.00 zaplanowaliśmy filmową ucztę, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych kinomanów, mistrzowska adaptacja powieści Władysława Reymonta, zrekonstruowany cyfrowo, nagrodzony na wielu festiwalach i dobrze znany publiczności film „Ziemia obiecana”. Na
ekranie m.in. odkryty przez Wajdę aktor Daniel Olbrychski. Przed głównym seansem poznamy Andrzeja Wajdę jako dokumentalistę, w krótkim, impresyjnym portrecie genialnego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego p.t. „Idę do słońca”.

Zapraszamy serdecznie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy