Finał konkursu historycznego "Wrzesień 1939 roku bez tajemnic"

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Finał konkursu historycznego "Wrzesień 1939 roku bez tajemnic" Konkursy, plebiscyty sochaczew
+8

W piątek, 9 grudnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”. Jego organizatorem był Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie „Nasz Zamek”. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Sochaczewskiego, partnerem zostało Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, a głównym sponsorem nagród firma – Retail Park Sochaczew sp. z o.o., właściciel obiektu Multishop Sochaczew. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów położonych na terenie Sochaczewa, powiatu sochaczewskiego oraz gmin sąsiadujących z naszym powiatem. W zmaganiach, które odbyły się na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, udział wzięło 30 uczestników z 10 szkół.

W trakcie sprawdzania prac przez Komisję Konkursową uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Komisja Konkursowa w składzie: Justyna Stępińska (przewodnicząca komisji – przedstawiciel ZSRCKU), Tomasz Karolak (przedstawiciel Stowarzyszenia „Nasz Zamek”), Marcin Szymański (przedstawiciel ZSRCKU) na podstawie wyników testów wyłoniła dziesięciu najlepszych uczestników, którym przyznano nagrody rzeczowe:


1. miejsce: Piotr Targaszewski – Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Kozłowie Szlacheckim (opiekun: Halina Dędowska).
2. miejsce: Maciej Jeznach – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie (opiekun: Zdzisław Chlebowski).
3. miejsce: Natalia Osińska – Gimnazjum Publiczne im. Polskich Olimpijczyków w Zespole Szkół w Kozłowie Biskupim (opiekun: Paweł Gazdowski).
4. miejsce ex aequo: Bartosz Budnik – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie (opiekun: Zdzisław Chlebowski).
4. miejsce ex aequo: Aleksandra Szerszeń – Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie (opiekun: Agnieszka Sławińska).
5. miejsce: nie przyznano.
6. miejsce ex aequo: Adam Kochański, Łukasz Jabłoński – Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Zespole Szkół w Sochaczewie (opiekun: Piotr Walda).
7. miejsce: nie przyznano.
8. miejsce ex aequo: Beata Barcikowska – Gimnazjum Powiatowe im. Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie.
8. miejsce ex aequo: Wojciech Kocimski – Gimnazjum Publiczne im. Polskich Olimpijczyków w Zespole Szkół w Kozłowie Biskupim (opiekun: Paweł Gazdowski).
9. miejsce: nie przyznano.
10. miejsce: Wiktor Łażewski – Gimnazjum Publiczne im. Polskich Olimpijczyków w Zespole Szkół w Kozłowie Biskupim (opiekun: Paweł Gazdowski).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

Łukasz Popowski


Fot. Łukasz Popowski, Małgorzata Kazur
Więcej zdjęć w galerii!


Patronat medialny: e-Sochaczew.pl, Bohaterowie1939.pl, tygodnik „Echo Powiatu” oraz Radio Sochaczew.

 

 

 



5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy