Finał pościgu za nietrzeźwym kierowcą

Zdjęcia i foto: Finał pościgu za nietrzeźwym kierowcą Narkotyki, alkohol sochaczew

Pijany mężczyzna nie mając zamiaru poddać się policyjnej kontroli zmusił funkcjonariuszy do pościgu.


Nietypową kontrolę przeżyli w ostatnich dniach sochaczewscy policjanci. Mężczyzna siedzący w samochodzie na poboczu jednej z dróg po zauważeniu oznakowanego radiowozu przystąpił do ucieczki. Kierując się na wprost policjantów, nie reagował na ich próbę zatrzymania. Ostatecznie okazała się ona bezskuteczna, ponieważ mężczyzna ominął radiowóz i zaczął uciekać jadąc polem. 

Funkcjonariusze, widząc, że mężczyzna nie ma zamiaru się zatrzymać  i wiedząc ze swojego doświadczenia, że takie zachowanie wskazuje na to, że ma on coś na sumieniu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim w pościg.

41- letni sochaczewianin chcąc oszukać policjantów podczas ucieczki wyłączył światła w samochodzie i po przejechaniu kilku kilometrów wjechał na podjazd jednej z posesji w Andrzejowie Duranowskim po czy się zatrzymał. Niestety jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że funkcjonariuszy ten manewr nie zmylił i znaleźli go dokładnie tam gdzie znaleziony być nie chciał. 

Ostatecznie okazało się, że przypuszczenia policjantów były jak najbardziej słuszne, gdyż mieszkaniec Sochaczewa miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy i umieszczono w policyjnym areszcie. 

Za tą nietypową przejażdżkę rodem z filmów akcji 41-latkowi grozi  do 5 lat pozbawienia wolności, a prawo jazdy zostanie mu zabrane na okres od roku do nawet 15 lat. 

Szkoda, że tego typu sytuacje muszą mieć miejsce, żeby kierowcy zrozumieli wreszcie, że nie wolno jeździć pod wpływem alkoholu. W zaistniałej sytuacji należy się cieszyć jedynie z tego, że podczas pościgu nikomu nic się nie stało.


(źródło KPP Sochaczewie)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy