Finansujemy chodniki przy powiatowych drogach

Jeszcze w tym roku sochaczewski ratusz przekaże staroście 200 tys. zł na budowę dwóch chodników przy powiatowych ulicach Młynarskiej i Brukowej. Jeden projekt miasto sfinansuje w 100%, drugi w połowie.

Rekomendując radnym wyłożenie 200 tysięcy na chodniki przy Łąkowej, Młynarskiej i Brukowej, Piotr Osiecki przypomniał, że ratusz od lat zabiegał o poprawę bezpieczeństwa na drogach, które wprawdzie leżą w granicach miasta, ale ich zarządcą jest starosta sochaczewski.

- Bardzo intensywne zabiegi o budowę chodnika przy Młynarskiej rozpoczęły się w 2012 roku. Zbierano podpisy wśród mieszkańców, mocno w akcję zaangażowali się radni Marcin Cichocki i Edward Stasiak. Rozpoczęliśmy też rozmowy z samorządem powiatowym, ale niestety odpowiedź zawsze była taka, że brak środków finansowych i nie można tej inwestycji zrealizować. Modyfikowaliśmy swoje propozycje, wychodziliśmy z ofertą podzielenia kosztów 50 do 50%, nadal jednak akceptacji nie było. Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo nie ma ceny, stąd nasza determinacja, by sprawę doprowadzić do końca mówił P. Osiecki.

Ostatecznie stanęło na tym, że miasto zapłaci w całości za budowę chodnika przy Młynarskiej i Łąkowej, tj. przekaże staroście na ten cel 100.000 zł.

Podobna historia wiąże się z budową chodnika przy ul. Brukowej - nie było pieniędzy, pojawiały się przeszkody, ale i tam zarząd powiatu ostatecznie uznał argumentację miasta godząc się na podział kosztów 50:50. Wkrótce ratusz przekaże starostwu 100.000 zł, by jeszcze w tym roku poprawić bezpieczeństwo pieszych korzystających z poboczy przy ul. Brukowej.

Obydwie uchwały o udzieleniu powiatowi pomocy finansowej przegłosowano jednogłośnie, 20 radnych powiedziało tak. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy