FISH TANK

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto:  FISH TANK Film, fotografia sochaczew
+2

7 września, w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy budzi się z wakacyjnego urlopu i zaprasza  na interesujący film prod. angielskiej z 2009 roku pt.: FISH TANK w reżyserii Andrea Arnold.


Mia (Katie Jarvis) to piętnastoletnia dziewczyna z londyńskich przedmieść,wychowana wraz z młodszą siostrą przez atrakcyjną seksualnie,wiecznie balującą i sprowadzającą do domu wciąż różnych facetów matkę (Kierston Wareing).Właśnie wyrzucono ją ze szkoły.Dziewczynie nie szczególnie zależy na edukacji,dlatego wolny czas trwoni na szwendaniu się po osiedlu. Mia ma swoją pasję, uwielbia taniec.Zamierza wziąć udział w castingu...


To mocna,świetnie skonstruowana opowieść o samotności,wykorzystaniu i utracie złudzeń przez wrażliwą,spragnioną ciepła i opieki nastolatkę, której wydaje się, że pomimo wiszącego nad nią skierowania do szkoły specjalnej, nienawiści rówieśników oraz cynizmu dorosłych uda się spełnić dziecięce marzenie.

Reżyserka pokazuje jej kruchy,naiwny jeszcze świat bez dydaktycznego zadęcia z perspektywy nastolatki pragnącej zrobić coś w życiu niepodważalnie dobrego.


Kawał świetnego kina dla ludzi myślących i wrażliwych.


Film trwa 117 min.Wstęp wolny. 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy