FLORIDA PROJECT

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto:  FLORIDA PROJECT Film, fotografia sochaczew
+3

 W sobotę 29 grudnia o godz. 17.00 Sochaczewski Klub Filmowy w samym środku zimy(pluchy) zabierze Państwa na słoneczną Florydę.W podróż do,w cale nie tak wspaniałej jak na obrazku Ameryki.Oto "FLORIDA PROJECT" jeden z najciekawszych filmów 2017 roku,w reżyserii Seana Bakera.


Pełna niesamowitej energii,chwytająca za serce,zabawna i wzruszająca historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley,próbujących ułożyć sobie życie w tanim hotelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie - Disneylandu.


FLORIDA PROJECT to obraz niezwykły pod wieloma względami.Pokazuje współczesną Amerykę odarta z wszelkich pozostałości "American Dream".Bohaterzy filmu żyją na obrzeżach społeczeństwa,jednak ten obraz nie skupia się na patologiach. Reżyser nie zapomina o tym,że kino to także magia,więc stara się ją wydobyć niemal w każdym kadrze.

To również zabawna,lekka,poetycka opowieść o przyjaźni,dojrzewaniu,więzach międzyludzkich oraz uczeniu się świata wokół nas.

Wspaniałą kreację w "Florida Project" stworzył  Willem Dafoe jako dozorcy motelu,w który rozgrywa się akcja.Dylematy,przed którymi postawiona została jego postać,sprawiają,że to jedna z najciekawszych kreacji w jego karierze.


To niepozorny,symboliczny obraz Ameryki pojawia się  w najlepszym z możliwych momentów.Chwilami wręcz ogląda się go niczym obraz świata tuż przed katastrofą.

Mimo to dostarczy on wam pełno śmiechu,zabawy,zachwyci was wizualnie,zdenerwuje i poruszy - takie być powinno współczesne (artystyczne) kino.  


Film trwa 106 min. Wstęp wolny.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy