Fundacja dla Szczeniąt Judyta na pomoc Azorkowi

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Fundacja dla Szczeniąt Judyta na pomoc Azorkowi Interwencje i pomoc sochaczew

Do 31 sierpnia 2019 roku planowane jest zakończenie działalności schroniska Azorek, w którym przebywa obecnie blisko 100 psów. Być może jednak nie wszystko jeszcze stracone, ponieważ Fundacja dla Szczeniąt Judyta zaoferowała swoją pomoc i dla porzuconych psów ponownie zapaliło się światełko w tunelu. 

Zwierzęta przebywające obecnie w schronisku Azorek to głównie starsze, ślepe, głuche, zmagające się z przeróżnymi problemami psy. Przeniesienie ich w zupełnie inne miejsce wywoła ogromny stres, co może się znacząco odbić na ich kondycji fizycznej oraz psychicznej. 

Przedstawicielom Fundacji dla Szczeniąt Judyta udało się porozumieć z właścicielami gruntu, na którym zlokalizowane jest schronisko. Jak możemy wyczytać na profilu Fundacji:

,,Stworzyliśmy plan, a dziś spotkaliśmy się z przedstawicielami władz miasta, by go przedstawić. Trudno powiedzieć, czy nasza propozycja spotkała się ze zrozumieniem. Poproszono nas o złożenie oferty w biurze podawczym. Zrobiliśmy to. Oferta została skalkulowana na podstawie wyliczeń i publicznych deklaracji Burmistrza Sochaczewa Piotr Osiecki - oficjalna strona burmistrza Miasta Sochaczew , który poinformował, że w budżecie miasta przewidział 300 tys. zł na 4- miesięczne zabezpieczenie psów przebywających w Azorku. W dokumencie nie uwzględniliśmy kosztów wywózki nowych psów. Te istnienia zasługują na to, by się nad nimi pochylić, by zapewnić im miłość i troskę."

Fundacja dla Szczeniąt Judytowo działa prężnie już od wielu lat i ma na swoim koncie 2000 adopcji. Ma także wszelkie predyspozycje, by ocalić schronisko przed likwidacją i zapewnić zwierzętom fachową opiekę. 

Przedstawiciele Fundacji apelują do Burmistrza, Piotra Osieckiego:

,,Panie Burmistrzu – apelujemy do Pana o pomoc. Te zwierzęta są naszym wspólnym dobrem i naszą wspólną odpowiedzialnością. Sytuacja wydawała się patowa, los psów przesądzony, pozostały też pytania bez odpowiedzi. Na dobrą sprawę nikt nie ma pomysłu co począć z psiakami z Azorka. My jesteśmy gotowi do współpracy. Chcemy i umiemy im pomóc. I choć pensjonariusze Azorka nie są szczeniętami, ich los leży nam na sercu. Wierzymy, że nasi Włodarze dostrzegą w naszej propozycji szansę dla tych, którzy nie obronią się sami. Bo choć stworzona z potrzeby serca, jest też rzetelną, uczciwą ofertą."


M.


 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy