Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza i Mars Polska sp. z o.o. ratują kolejny schron?

/ 21 zdjęć
Zdjęcia i foto: Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza i Mars Polska sp. z o.o. ratują kolejny schron? Historia i tradycja sochaczew
+16

Fundacja w ramach dalszego rozwoju „PROJEKTU - SOCHACZEWSKIE FORTYFIKACJE rozpoczęła współpracę z Mars Polska sp. z o.o., w ramach programu Mars Volunteer Program (MVP). To globalny program wolontaryjny Marsa, dzięki któremu Współpracownicy firmy mogą poświęcić do dwóch dni roboczych na realizację projektów czy też różnych działań wolontaryjnych w lokalnych społecznościach, ważnych dla firmy.


W ramach tego programu w deszczowy, wczorajszy poranek wolontariusze z Mars Polska sp. z o.o. wraz z osobami skupionymi wokół projektu ratowania sochaczewskich schronów przystąpili do prac związanych z oczyszczeniem tereny wokół schronu przy ul. Płockiej (jadąc w kierunku m. Katy skręcamy z ulicy Płockiej na Rozlazłów i ok. 100 m w linii prostej za przedszkolem po prawej stronie zobaczyć dziś można już obiekt).


To kolejny, drugowojenny schron, który w ramach realizacji „Projektu - Sochaczewskie Fortyfikacje” ma szansę stać się nową atrakcją turystyczną. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy wykonano pierwsze prace porządkowe przy schronie. Wykarczowano m.in. zarośla, krzaki i posprzątano wstępnie teren. W całodziennej akcji wzięło udział około 20 osób. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pracowitości i zgrania ekipy Marsa a jednocześnie, pomimo złej pogody, ich pogody ducha.


Wystartowaliśmy o godzinie 9.00 gdzie rozpoczęliśmy prace przy schronie Regelbau 668 mieszczącym się przy ul. Lubiejewskiej. Intensywniejszy deszcz nie zniechęcił nas do pracy ale pozwolił choć na chwilę przerwać prace i zapoznać uczestników akcji z tematyką związaną z historia budowy sochaczewskiej linii obrony w czasie II wojny światowej. Około godziny 11.30 rozpoczęliśmy oczyszczenia tereny wokół schronu przy ul. Płockiej. Podsumowaniem całodziennych prac był gorący, forteczny obiad podczas, którego mogliśmy się podzielić naszą wiedzą i wymienić poglądy na temat realizacji projektu. poczęstunek, napoje i wodę .


Mamy nadzieję, że to początek naszej społecznej współpracy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Mars Polska sp. z o.o., koordynatorom projektu wolontaryjnego Agnieszce Jaczyńskiej i Anecie Sękulskiej a szczególnie tym, którzy fizycznie pomagali nam w pracach.

Mars !!! – jesteście niesamowici !!!! 

Ogromne podziękowania dla rodziny Państwa Sadowskich za przychylność, udostępnienie schronu i pomoc 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy