Fundusz Dróg Samorządowych – czeki trafiły do beneficjentów

Zdjęcia i foto: Fundusz Dróg Samorządowych – czeki trafiły do beneficjentów  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

24 września odbyło się uroczyste wręczenie czeków przedstawicielom gmin, które otrzymały dofinansowanie na realizację zadań związanych z modernizacją oraz przebudową dróg. 


Wydarzenie, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, to oficjalne przekazanie czeków, które przedstawiały kwoty jakie trafiły do gmin powiatów sochaczewskiego oraz żyrardowskiego. Podczas uroczystości obecni byli między innymi wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz przedstawiciele gmin z powiatu sochaczewskiego. W imieniu samorządów czeki odebrali wójtowie Mirosław Orliński Gmina Sochaczew, Marek Olechowski z Gminy Teresin, Jan Kraśniewski z Gminy Iłów oraz Damian Jaworski z Gminy Rybno. Miasto Sochaczew reprezentował burmistrz Piotr Osiecki. 


Środki, które rozdysponowane zostały dla sochaczewskiego powiatu to dofinansowania do remontów oraz modernizacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioski z naszego powiatu zostały ocenione wysoko. Teraz gminy będą ogłaszały przetargi oraz wyłonić wykonawców. 


Jak mówiła dla e-Sochaczew.pl starościna Jolanta Gonta – Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego, żyrardowskiego oraz Mazowsza otrzymują duże wsparcie w postaci środków na remonty i modernizacje dróg samorządowych. Bardzo ważny program, który po pierwsze daje możliwość sfinansowania do 80 procent inwestycji. Po drugie wejdziemy w system, który pozwala nie tylko modernizować, ale i remontować dostosowując drogi do wymogów. 


Mamy wiele dróg, szczególnie na terenach wiejskich, gdzie szerokości, uwarunkowania odnoście zabudowy istniejącej wokół niestety nie dają nam możliwości uzyskania środków na przebudowę. Fundusz Dróg Samorządowych to możliwość uzyskania środków na remont istniejących dróg. Bardzo ważnym elementem tego programu jest możliwość finansowania w okresie dwóch lat. Kiedyś należało rozliczyć program w ciągu jednego roku kalendarzowego, który pokrywał się z budżetowym. Mogło to być przyczyną wykonywania remontów w okresach jesienno-zimowych, tak żeby nie stracić środków. Teraz już nie ma tego problemu. Również możliwość dofinansowania całej inwestycji, która jest bardzo ważna z punktu widzenia mniej zamożnych gmin. Dobre drogi to także rozwój połączeń autobusowych. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy