Fundusze na rozwój przedszkoli w Rybnie oraz Młodzieszynie

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Fundusze na rozwój przedszkoli w Rybnie oraz Młodzieszynie  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

9 października w Urzędzie Gminy Rybno odbyło się  podpisanie umów dotyczących realizacji projektów edukacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W dwóch gminach pojawią się, między innymi, dodatkowe miejsca w oddziałach przedszkolnych oraz zajęcia, które przeznaczone dla dzieci i nauczycieli. 

Konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych zakończył się pozytywnie dla dwóch gmin, Rybno oraz Młodzieszyn. Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego projekty gmin Rybno i Młodzieszyn uzyskały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Projekt ten da możliwość realizacji wielu zadań podnoszących jakość świadczonych usług przez placówki. Będą to dodatkowe miejsca w oddziałach przedszkolnych w Rybnie, Młodzieszynie, Janowie i Kamionie, szkolenia dla kadry pedagogicznej, zajęcia rozwijające dla przedszkolaków oraz indywidualne wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami to działania zaplanowane przez władze gmin dla 330 dzieci w wieku przedszkolnym.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów Adam Orliński Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, wójt gminy Rybno Damian Jaworski i wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk.

,,Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji wczesnoszkolnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych u wszystkich dzieci, a także wzbogacenie warsztatów nauczycieli. Bardzo się cieszę, że udało nam się uzyskać dofinansowanie ponad 376 tys zł i mam nadzieję, że szkoła gminna jak najlepiej spożytkuje te środki."- mówił wójt gminy Rybno, Damian Jaworski 

,,Dzisiaj podpisaliśmy bardzo ważne, można powiedzieć wręcz kluczowe umowy związane z edukacją. Łączna kwota ich dofinansowania unijnego to ponad 800 tysięcy zł. Środki te trafią do dwóch gmin: gminy Rybno i gminy Młodzieszyn. Oznacza to nie tylko zwiększenie liczby dostępnych miejsc w tych oddziałach przedszkolnych, ale przede wszystkim jest to inwestycja w kadrę nauczycielską. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rodzicom zależy na tym, aby ich dziecko miało możliwość uczęszczania do przedszkola oraz żeby przebywało tam w jak najlepszych warunkach. Dlatego bardzo mnie cieszy, jako mieszkańca ziemi sochaczewskiej, że te dwie gminy tak bardzo angażują się w tego typu projekty."- podsumował Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Adam Orliński.

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

NovJanNovJan
0
Książkowy przykład robienia kampani za nasze pieniądze.

ciekawe czy w listopadzie jak sie nie dostanie do sejmu tez będzie w prawie każdym artykule na tym i innych portalach? Boje sie ze za tydzień skończy sie brylowanie w mediach na dłuższy czas (2019-10-09 19:42)
boniekboniek
0
Zrobią przedszkola w podstawowkach, zabiorą klasy na rzecz przedszkolaków, tak jak w sp nr 7 w Chodakowie, a klasy 1-3 będą chodziły na dwie zmiany, ( te małe dzieci nie mogące jeszcze samodzielnie iść i wracać ze szkoły, spędzają więcej czasu w szkole niż rodzice w pracy bo rano od 7.30 siedzą na świetlicy - na której się nic nie dzieje, a potem do 16 na zajęciach) (2019-10-10 07:39)
kacperskyykacperskyy
0
przeciez na tym zdjeciu widac ewidentnie ze chlop jest tam doslownie na dwie sekundyr wstawiony z biegu :Dpanie adamie czekamy na takie same fotki z ich troje, lady pank i patrycja markowska :D na pewno uda sie panu na 10 sekund przykleic :D (2019-10-10 07:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy