Fundusze od posła dla miasta Sochaczew - falstart wyborczy

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Fundusze od posła dla miasta Sochaczew - falstart wyborczy Inwestycje sochaczew

Niedawno na stronie Urzędu Miasta Sochaczew pojawiła się informacja dotycząca przekazania środków rządowych na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Do budżetu miałoby wpłynąć prawie 4,5 mln zł. Ciekawa pozostaje pewność burmistrza miasta co do programu, które nie są jeszcze nawet zatwierdzony przez Senat. Dodatkowo Związek Powiatów Polskich zwrócił się o doprecyzowanie szczegółów ustawy, bo póki co jest to tylko obietnica. 


Inwestycje na terenie miasta miałyby być wsparte przez Fundusz Inwestycji Samorządowych. O przyznaniu tych środków poinformował poseł Maciej Małecki. 


Jak poinformowano na stronie ratusza - Kwoty te zostały wyszacowane na podstawie poziomu wkładów inwestycyjnych konkretnych samorządów z 2019 roku. Środki będą mogły być wykorzystane jedynie na inwestycje.


Dodatkowo wskazano, iż środki te mogą być przeznaczone na wkład własny do Funduszu Dróg Samorządowych. Fundusz Inwestycji Samorządowych miałby być część tarczy Antykryzysowej 4.0. 


Głos zabrał także burmistrz Piotr Osiecki zaznaczając, że 4,5 mln dla samorządu miasta to bardzo duże wsparcie, szczególnie w tym trudnym czasie walki z wirusem.  


- Pozyskane przez nas środki traktujemy jako premię za to, że Sochaczew jest miastem gdzie się dużo inwestuje. Epidemia, spadek dochodów, wszystko to spowodowało, że z coraz większym niepokojem patrzyliśmy na realizację naszych ambitnych planów inwestycyjnych. Teraz mogę zapewnić, że nie będzie żadnych przesunięć w planowanych przez nas przedsięwzięciach. To szczególnie dobra wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie planujemy budowę nowej sali gimnastycznej - mówił o środkach burmistrz Piotr Osiecki. 


Konkrety

Fundusz Inwestycji Samorządowych został wpisany do Ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym, który zresztą jest obecnie na etapie prac w Senacie RP). Ustawa ta zawiera poprawkę, która zmienia ustawę z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. To własnie w tej ustawie jest podstawa prawna do utworzenia Funduszu Inwestycji Samorządowych.


I to na razie tyle, bo ustawa jeszcze nie istnieje. I pieniędzy nie ma. 


Ciekawym pozostaje tylko fakt, że burmistrz miasta Sochaczew bez zastanowienia chwali się budową hali sportowej dla szkoły podstawowej nie mając pieniędzy w kasie. 


Powstanie tego funduszu to z pewnością byłoby duże wsparcie dla samorządów, ale w dobie kryzysu to nie są prezenty od rządu, tylko jego obowiązek pomocy mieszkańcom. 


Warto zastanowić się co jednak w przypadku, gdy pieniądze na Fundusz Inwestycji Samorządowych się nie znajdą? Co wówczas powie burmistrz uczniom Szkoły Podstawowej nr 2? Co powie poseł?


Foto: UM Sochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

markJmarkJ
+1
Głupota samorządowców z jedynie słusznej parti poraża .

Jak długo będziecie ogłupiać , dzielić społeczeństwo . Jeśli poseł jest taki hojny z naszych podatków , to niech dosypie grosza z własnych niemałych dochodów . Czy ktoś słyszał o tym aby poseł sypnoł coś ze swoich dochodów . (2020-07-10 13:05)
wbienkowbienko
+1
No i czasy komuny, gdzie sekretarz PZPR "załatwiał środki" u barona PZPR, a baron w Centrali. Im lepiej ustawiony na linii partyjnej, tym więcej "załatwił". Solidarność po to w '80 walczyła o samorządność, aby przerwać tę ścieżkę partyjną "po uważaniu".

Moi Drodzy, ale w demokracjach opartych na praworządności i samorządności tak to nie funkcjonuje. Tam "dobrzy wujowie" przywożący czeki bez pokrycia przed wyborami są zbędni. Im bliżej wschodu tym instytucja „dobrego wuja” zyskuje na znaczeniu. W autorytaryzmie rządzą sami „dobrzy wujowie” No i bach!!! Komuna wróciła :) (2020-07-10 16:43)
faRSefaRSe
0
.............@wbienko "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci"

To musi być jakaś tęsknota za konsomolstwem.

Ta jedność myśli była taka upajająca

w swojej jednakowości. I taka uspakająca - koordynowana myślą przewodnią wodza. Że aż wszyscy w długim pochodzie w świetlną przyszłość maszerowali maszerowali maszerowali

Aż przyszedł 89 i ta jedność myśli prysła jak bańka.

I komuś ta szara rzeczywistość po 89 się znudziła i postanowił nadmuchać kolejną bańkę póki jeszcze starzy wyjadacze pamiętają.. I starzy wyjadacze znowu maszerują maszerują maszerują za przewodnią myślą wodza. (2020-07-10 18:11)
zabczynski227zabczynski227
0
Następna tektura bez pokrycia . " burmistrz się cieszy . P. osiecki jak Pan będzie miał na ręku to wtedy Pan się niech cieszy . Na razie to poseł wzoruje się na pinokio . (2020-07-10 18:50)
zabczynski227zabczynski227
0
Panie burmistrzu Osiecki , chciałem Panu przypomnieć , że kiedy Pan startował po raz pierwszy to już wtedy obiecał Pan halę dla 2 , dlatyego myślę ,że to następne oszustwo . (2020-07-10 18:53)
robroyrobroy
+1
Panie Burmistrzu ,cytuję-""Pozyskane przez nas środki traktujemy jako premię za to, że Sochaczew jest miastem gdzie się dużo inwestuje. "" polecam zagrać w Monopoly,zobaczy pan co to inwestowanie dla rozwoju.Jakie korzyści przyniesie "inwestycja" w Ułanów Jazłowieckich?nie wymagam odpowiedzi (2020-07-10 21:36)
robroyrobroy
0
dopisek dla Pana Burmistrza:

Inwestowanie – proces polegający na bieżącym zaangażowaniu środków pieniężnych/czasu w celu późniejszego uzyskania korzyści/zysków. W ujęciu ekonomicznym proces inwestowania jest najczęściej utożsamiany z działalnością podmiotów gospodarczych, takich jak przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe.Wikipedia (2020-07-10 21:41)
szarmaszarma
0
P.osiecki pan nie rozumie słowa inwestycje . p nie powinien zajmować tego urzędu , bo pan obraża ROZUMNYCH LUDZI . Jeżeli pan nie rozumie podstaw to pan jest intelektualne dn.......

(2020-07-10 22:11)
wbienkowbienko
0
@faRSe

Homo Sovieticus wiecznie żywy.

Efemeryda w postacie centralnie sterowanego samorządu - produkt czasów słusznie minionych jest obecniereanimowany przez monowładzę. (2020-07-10 23:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy