Funkcjonariuszem się jest, a nie się bywa

Zdjęcia i foto: Funkcjonariuszem się jest, a nie się bywa Narkotyki, alkohol sochaczew

Godną naśladowania postawą wykazał się jakiś czas temu jeden z funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Łowiczu. Uniemożliwiając jazdę nietrzeźwemu kierowcy zapobiegł tragedii. Podziękowanie, w formie listu, za godną naśladowania postawę funkcjonariusza wpłynęło z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie na ręce dyr. Zakładu Karnego w Łowiczu ppłk. Tomasza Sawickiego.

Na początku września sierżant Mariusz Woźniak jadąc jedną z dróg powiatu żyrardowskiego dokonał zatrzymania kierowcy samochodu dostawczego. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że spożywał on alkohol. Funkcjonariusz nie wahał się ani chwili. Podjęte przez niego natychmiastowe działania pozwoliły zapobiec tragedii. Jak się później okazało kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Podziękowanie, w formie listu, za godną naśladowania postawę funkcjonariusza wpłynęło z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie na ręce dyr. Zakładu Karnego w Łowiczu ppłk. Tomasza Sawickiego.

„Gratuluję Panu pułkownikowi podległego funkcjonariusza, dla którego bezpieczeństwo jest bardzo ważne i nie boi się on zareagować w trudnych sytuacjach, nawet w czasie wolnym od służby”  - napisała w liście do dyrektora zakładu karnego I Zasępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie  mł. insp. Edyta Marczewska.

Jak mówi sierżant Mariusz Woźniak:

"Następnym razem zareaguję tak samo."

Służba więzienna wiążę się z umiejętnością reagowania w sytuacjach nagłych, wymagających odporności na stres. Swoim zachowaniem nasz kolega udowodnił, że dewiza „funkcjonariuszem się jest, a nie bywa” nie jest mu obca.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy