Futbolistki Teresin: prawie dwucyfrówka

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Futbolistki Teresin: prawie dwucyfrówka Piłka nożna sochaczew

W sobotę na stadion w Teresinie wybiegły żeńskie jedenastki tamtejszego KS-u oraz Ząbkovii Ząbki. Od pierwszego gwizdka sędziny zarysowała się przewaga gospodyń, które co kilka minut stwarzały groźne sytuacje. Niestety brakowało w nich skutecznego strzału.

Rywalki tylko raz przeprowadziły akcję (28'), która mogła zakończyć się golem. Niefrasobliwość jednej z naszych zawodniczek doprowadziła do straty piłki w strefie środkowej. Szybka kontra zakończyła się faulem, żółtą kartką oraz rzutem wolnym dla Ząbkovii. Piłkę po strzale przeciwniczki wybiła z bramki obrończyni.

Sytuacja ta rozzłościła Teresinianki. Futbolistki Mariusza Zaborowskiego wzięły się ostro do roboty i chwilę później prowadziły 1:0. Drugiego gola jeszcze przed przerwą strzeliła utalentowana Martyna Sokołowska. Jej uderzenie zza linii pola karnego było dla filigranowej golkiperki Ząbkovii nie do obrony.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy należało do przyjezdnych, które starały się atakować. Nie sprawiły jednak wiele problemów naszej linii obrony. Zuchwałość rywalek nie na wiele się zdała. W dziesięć minut straciły cztery gole i było praktycznie po meczu. Poza tym na boisku pojawiły się przebojowe i bramkostrzelne Daria Dąbrowska i Monika Ziółkowska. Teresinianki grając na luzie strzeliły jeszcze trzy gole i wysoko wygrały mecz z sąsiadkami z tabeli. W następnej kolejce czeka na podopieczne trenera Zaborowskiego wyjazd do ostatniego w tabeli Tura Bielsk Podlaski. Powinno być kolejne zwycięstwo.

KS Teresin – Ząbkovia Ząbki  9:0 (2:0)

gole: Martyna Sokołowska (2), Daria Dąbrowska (2), Monika Ziółkowska (2), Martyna Rozparzyńska, Katarzyna Rojek, Natalia Szewczyk

skład: Pietruszewska (46' Bryk) – P. Dąbrowska (56' Janiszek), Michalska, W. Banaszek (56' D. Dąbrowska), Sawiak, Okrój, Rozparzyńska, Sokołowska, Janas (56' Mechlińska), Rojek (46' Ziółkowska), Kozłowska (46' Szewczyk)