Fuzja PEC Sochaczew oraz Geotermii Mazowieckiej

Zdjęcia i foto: Fuzja PEC Sochaczew oraz Geotermii Mazowieckiej Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Na najbliższej sesji rady miasta radni podejmą decyzję dotyczącą połączenia sochaczewskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Geotermii Mazowieckiej S.A.


Jak przewiduje uchwała, zgodnie z paragrafem 2, pkt 2  połączenie spółek zostanie poprzedzone wniesieniem przez Gminę Miasto Sochaczew udziałów posiadanych w PEC Sochaczew Sp. z o.o. do Geotermii Mazowieckiej S.A. 


Geotermia Mazowiecka S.A. jest spółką, która została zainicjowana w Żyrardowie a obecnie skupia miasta Żyrardów, Sochaczew, Mszczonów, Ożarów Mazowiecki a także Błonie. Obecnie, jeśli rada miasta wyrazi zgodę, przejmie udziały sochaczewskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.. Jak czytamy w projekcie uchwały „w wyniku wniesienia udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sochaczew Sp. z o.o. Do Geotermii Mazowieckiej S.A. Nie dojdzie do pogorszenia sytuacji pracowników PEC Sochaczew”.


W uzasadnieniu czytamy również, iż niezbędne są działania, które będą zmierzały ku powstaniu zakładu geotermalnego na terenie Sochaczewa tak, aby jak najlepiej zagospodarować odwiert geotermalny. Takim gwarantem ma stać się Geotermia Mazowiecka S.A. 


Podczas tworzenia Sochaczewskiego Klastra Energii mogliśmy przeczytać komunikat miasta „Nasz klaster jest porozumieniem miasta Sochaczew oraz należących w 100 procentach do samorządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Czwarty podmiot wchodzący w skład klastra to spółka Geotermia Mazowiecka S.A, w której miasto ma udziały, a która na terenie Sochaczewa ma trzy kotłownie i ogrzewa cześć budynków.


Zgodnie z umową koordynatorem klastra jest miasto Sochaczew, a przewodniczącym Rady Klastra burmistrz Osiecki. Wszystkie decyzje podejmowane są większością głosów – co oznacza, że miasto ma pełną kontrolę nad działaniami tego podmiotu”. 


Miejmy nadzieję, iż nadal tak pozostanie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy