Gala Sochaczewskiego Kongresu Obywatelskiego

/ 1 komentarzy / 46 zdjęć
Zdjęcia i foto: Gala Sochaczewskiego Kongresu Obywatelskiego NGO lokalne sochaczew
+41

Setki gości zgromadziła gala Sochaczewskiego Kongresu Obywatelskiego, którego pomysłodawcą i organizatorem było Stowarzyszenie „e Sochaczew.pl”. Na uroczystości, która odbyła się 5 września w sochaczewskim hotelu „Chopin”, spotkali się wspólnie przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli firm i przedsiębiorstw z terenu powiatu sochaczewskiego oraz innych, kluczowych partnerów Stowarzyszenia z regionu i całego kraju. Gwiazdą wieczoru był Stanisław Soyka.

Piątkową galę poprowadzili Marcin Ryński - prezes zarządu oraz Rafał Jabłoński - sekretarz Stowarzyszenia. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: senator Eryk Smulewicz, poseł i jeden z twórców portalu Polska XXI Lucjan Karasiewicz, były minister transportu Jerzy Polaczek, poseł Andrzej Nowakowski, Mariusz Ambroziak poseł III kadencji wice prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Andrzej Wilk ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także lokalni włodarze na czele ze starostą Tadeuszem Korysiem i burmistrzem Bogumiłem Czubackim.

Podczas gali nastąpiło uroczyste podsumowanie dotychczasowej, prawie już 10-letniej, działalności Stowarzyszenia „e-Sochaczew.pl”. Ten punkt programu był przede wszystkim ukłonem w stronę wszystkich tych, którzy wspólnie ze Stowarzyszenie forsowali kolejne pomysły na różnego rodzaju przedsięwzięcia, pomagali w ich realizacji, wspierali duchowo i wierzą w „e Sochaczew.pl” do dzisiaj – honorowych członków Stowarzyszenia.

Do grona kilkunastu osób uhonorowanych do tej pory honorowym członkowstwem w Stowarzyszeniu dołączyli: Katarzyna Kajak, Zbigniew Kaliński, Artur Kasza i Łukasz Katowicz, Tadeusz Koryś, Grzegorz Kropiak, Robert Niemira, Mirosław Orliński, Teresa Przybylska, Dariusz Sipak, Jolanta Śmielak-Sosnowska i Joanna Szymańska.

Podczas gali, po raz pierwszy, do rąk przedstawicieli najbardziej aktywnych i zaangażowanych społecznie firm i przedsiębiorstw trafiły kryształowe statuetki „Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie”, które mają być dowodem na to, że ich posiadacze, to zawsze otwarte na nowe propozycje i społeczne działania podmioty. W tym roku tytuł ten otrzymali: firma Inter Test, Getin Bank, PW Development, Bank Spółdzielczy Muller& Mroczek Sp. z o.o., Bakoma SA, Zakład Budownictwa Ogólnego Karbud, DMF Systems oraz AMA Brokerskie Centrum Ubezpieczeniowe Sp z o.o.

Zwieńczeniem kilkugodzinnego Kongresu był uroczysty bankiet, podczas którego uczestnicy gali wymieniali się poglądami i doświadczeniami ze wspólnej pracy na rzecz rozwoju demokracji lokalnej. Nagrodą za dotychczasową współpracę w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego była natomiast muzyczna uczta, jaką podczas ponad godzinnego recitalu zaserwował uczestnikom gali Stanisław Soyka – jedna z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej.

W klimat muzyki artysty doskonale wprowadził uczestników imprezy Szymon Maciejewski - znany już sochaczewskiej publiczności z organizacji koncertów w Pubie 77. Stanisław Soyka zaprezentował zarówno mniej znane utwory, jak i dzieła, które przeszły już do kanonu polskiej muzyki. Publiczność szybko dała się porwać do wspólnego śpiewania, żegnając artystę owacjami na stojąco.

Sponsorami gali byli: PW Development Sp z o.o., AMA Brokerskie Centrum Ubezpieczeniowe Sp. z o.o., Bakoma S.A., Zakład Budownictwa Ogólnego 'KARBUD', DMF Systems.

Fotografia:
Jakub Wasilewski, Witold Święcki
artmagazine.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

mz89mz89
0
Ciekawe, czy któryś z zaproszonych gości miał okazję iść pieszo do Hotelu Chopin ulicą Traugutta i czy ma dalej komplet zębów? (2008-09-14 23:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy