Galeria Sztuki w Urzędzie Miasta

Za kilka dni w holu sochaczewskiego Urzędu Miasta otwarta zostanie wystawa prac Barbary Derdy stanowiąca kolejną odsłonę cyklu obrazów pt: „Trawy”. Tego dnia w ratuszu zainauguruje działalność Galeria prezentująca prace lokalnych artystów – malarzy, rysowników, rzeźbiarzy. Nad projektem czuwać ma Marcin Hugo-Bader.

Barbara Derda - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 1996r. w zakresie malarstwa w architekturze i urbanistyce prof. Z. Bednarowicza i rysunku prof. Joanny Imielskiej. Posiada w swoim dorobku monumentalne witraże zdobiące architekturę sakralną, jak również realizacje w domach prywatnych. Zajmuje się malarstwem, poprzez które wyraża zapatrzenie w elementy przyrody. Silna więź z naturą sprawia, że tematem jej obrazów staje się ziemia, pole, rżysko, trawy…
Wystawa w Galerii Urzędu Miasta jest kolejną odsłoną cyklu obrazów pt: „Trawy”. Jest nową aranżacją obrazów w przestrzeni miejskiej Artystki. Wernisaż odbędzie się 25 października o godz.15.00. Serdecznie zapraszamy. Wystawa czynna będzie do 14 listopada 2011 roku w godzinach pracy Urzędu.

* * * Serdecznie zapraszamy także do Klubu Nauczyciela przy ul. Hanki Sawickiej, gdzie 28 października o godz. 10.00 otwarta zostanie wystawa twórczości plastycznej nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół oraz emerytów. Zobaczyć będzie można m.in. obrazy, rysunki, rękodzieło, płaskorzeźby itp. Kuratorem wystawy jest Marcin Hugo- Bader.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy