Gdzie oni są ...

/ 3 komentarzy / 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Gdzie oni są ... Rugby sochaczew
+5

W piątek rozpoczęły się na chodakowskim stadionie Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby 15-osobowym. To prawdopodobnie impreza najwyższej rangi, która odbędzie się w tym roku w naszym mieście. Powinna więc mieć odpowiednią oprawę. Czy tak jest?

Niestety po raz kolejny muszę stwierdzić, że nie. Na stadionie zabrakło przedstawicieli władz miasta z burmistrzem na czele … a był on przecież rugbistą. Zabrakło radnych, którzy niczym złotouści potrafią o sporcie mówić tylko co dla niego robią? Nie było także przedstawicieli starostwa oraz MOSiR-u (akurat ci ostatni są oni usprawiedliwieni gdyż wyjechali na dużo wcześniej zaplanowaną wycieczkę). Jest to przykre, gdyż dużo mówi się o rugbowej rodzinie, a w piątek nie wspomagała ona swoich dzieci. Przecież za kilka lat to ci młodzi chłopcy będą decydowali o sile Orkana … chyba, że opuszczą jego szeregi widząc brak zainteresowania. Zabrakło hymnu oraz biało-czerwonej flagi … czy w ten sposób nauczymy młodzież patriotyzmu?

Z wielkim bólem napisałem te słowa mając nadzieję, że kiedyś dotrą do organizatorów mistrzowskich imprez w naszym mieście. Może warto by było raz na jakiś czas wybrać się do sąsiedniego Teresina żeby zobaczyć w jaki sposób tam organizuje się zawody oraz buduje obiekty sportowe.

Wróćmy do sportowej rywalizacji. W tym roku do finałów Mistrzostw Polski awansowały cztery najlepsze polskie drużyny. W piątek odbyły się mecze półfinałowe. W pierwszym meczu zagrały ze sobą drużyny Orkana Sochaczew i Budowlanych Lublin. To godni siebie rywale i zapowiadało się sporo emocji. Spotkanie rozpoczęły punkty lublinian zdobyte z rzutu karnego. Orkan rzucił się do odrabiania strat. Miał super okazję ale grający z trzynastką zawodnik miał pecha … wypuścił piłkę tuż przed polem punktowym.

Na szczęście jedna z kolejnych akcji Orkana zakończyła się przyłożeniem. Kilka minut później został celnie wykonany rzut karny i gospodarze wyszli na prowadzenie 8:3. Jednak końcowe minuty były szczęśliwe dla gości. Grając w przewadze zdołali przyłożyć i podwyższyć. Budowlani schodzili na przerwę prowadząc 10:8.

W drugiej połowie widoczna była optyczna przewaga Orkana. Rywale jednak starali się groźnie kontratakować. Końcowe minuty należały do naszych rugbistów. Dwa przyłożenia w ostatnich minutach meczu dały im wygraną 20:10. Zwycięstwo dało Orkanowi awans do finału.

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 20:10 (8:10)

punkty: Alan Dudkowski (5), Adam Kaliński (5), Mateusz Panek (5), Igor Kocimski (5)

Po meczu trener Orkana Jakub Seklecki powiedział: „Był to mecz bez wyraźnego faworyta. Obawiałem się Budowlanych, z którymi moja drużyna przegrała w eliminacjach. Okazało się jednak, że był to mecz prezentów, które drużyny sobie robiły. My wykorzystaliśmy trzy, nasi rywale tylko jeden.”

W drugim pojedynku starły się Juvenia Kraków i Pogoń Siedlce. Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie gdyż już pierwsza akcja Pogoni zakończyła się przyłożeniem. Kolejne minuty należały do faworyta mistrzostw. Wawelskie Smoki zniszczyły rywali co kilka minut zdobywając kolejne przyłożenie. Ostatecznie Juvenia Kraków wygrała z Pogonią Siedlce 104:11 (52:8).

Mecze finałowe odbędą się w niedzielę. O godzinie 10.00 zagrają o brąz Budowlani Lublin i Pogoń Siedlce. W finale (początek o godzinie 11.20) Orkan Sochaczew będzie rywalizował z Juvenią Kraków.


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Imnpreza najwyższej rangi w tym mieście? Proszę podać wg jakich kryteriów? 90% mieszkańców nie słyszało nawet o tym meczu a 99% nie przyszło go obejrzeć. Wyższej rangi to nawet msza o 12 w mieście jest.Może jeszcze salwa honorowa i orkiestra WP miała przyjechać? Do tego każdy z kibiców powinien mieć kotwicę na ramieniu i odśpiewać "Mury" Kaczmarskiego? Czy taka oprawa byłaby dla Pana wystarczająco wziosła na ten mecz? Pan już nie wplątuje na siłę patriotyzmu w każdy przejaw życia społecznegoPowtarzam - unikajmy wszelkich skrajności. Nikomu to nie służy a patriotyzm to trochę co innego niż kotwice i flagi na meczu. Jakoś Panów nie widzę w żadnych organizacjach wspomagających lokalne społeczności, na sprzątaniu Bzury też patriotów z boiska zabrakło.Myślę, że Pan traktuje patriotyzm podobnie jak spowiedź - można olewać na codzień ale w niedziele w 7 min się wyspowiadam i będzie good. To samo z patriotyzmem, mam w dupie wszystko ale wywiesze flagę lub na meczu hmyn zaśpiewam i jestem wielkim patriotom.

  (2019-06-24 08:48)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
* patriotą - niestety brak możliwości edycji. (2019-06-24 08:50)
kacperskyykacperskyy
+1
panie a to pominales? tu pompy w stylu odspiewania marsylianki wraz z wprowadzeniem flagi narodowej plus poprzedzajaca osoba ktora by niosla godło na złotej poduszce to nie przewidziales?- 90 lecie ks bzura

- puchar polski dla karatekownie... to gowno... tak? ale rugby oooooo!!!! jak smieliscie!.. jak moglo nie byc burmistrza, posla ba nawet prezydenta RP!, salw armatnich i bialoczerwonych proporców?? toz to zniewaga godna potępienia na wieki! co za buraki, jak mogli! (2019-06-24 10:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy