Geotermia Sochaczew – lepsze wyniki niż zakładano

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Geotermia Sochaczew – lepsze wyniki niż zakładano Inwestycje sochaczew

Bardzo dobre wieści płynął z sochaczewskiego ratusza. Pierwsza faza odwiertu geotermalnego już się zakończyła a co za tym idzie wykonano badania wody. Informacje są pozytywne.


Sochaczewski odwiert to wykop na głębokości 1500 metrów. Otwór badawczy dał odpowiedź na pytania jakie parametry ma woda, możliwości wykorzystania jej zasobów do celów ciepłowniczych na obszarze Gminy Miasto Sochaczew. 


Jakie są prognozy?

Jak mówi burmistrz Piotr Osiecki: "Odwiert zakończył się sukcesem. Parametry wody są lepsze niż zakładano". Początkowe badania nad temperaturą zakładały 40 stopni wody, okazało się, iż jest to 44-47 stopni na głębokości 1500 metrów. Parametry to woda słodka, dobrej jakości, o mineralizacji poniżej pół grama na litr. Badania potwierdzają przepustowość wody a jest to 190 m3 na godzinę. Ta informacja także jest lepsza od wstępnie zakładanej, która mówiła o 150 m3. 


Po wykonanych badaniach należy zająć się budową zakładu geotermalnego. Tym tematem ma zająć się Sochaczewski Klaster Energii w skład, którego wchodzą podmioty Inwestycją miałby zając się Sochaczewski Klaster Energii, powstały z czterech podmiotów tj. miasta Sochaczew, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Sochaczewa, ZwiK Sochaczew a także Geotermii Mazowieckiej S.A. z Mszczonowa. Budowa takiego zakładu to przede wszystkim pozyskanie funduszy z rządowych dotacji, na które sochaczewska geotermia z pewnością może liczyć.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

sohosoho
0
To kiedy tańsze ogrzewanie centralne ? (2019-01-15 12:49)
zbigsochzbigsoch
+1
Kto powiedział ,że będzie taniej ? Ekologia kosztuje (2019-01-15 14:35)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy