GIMNAZJADA W RUGBY

/ 4 zdjęć

We wtorek, 12 października, na stadionie MOSiR-u odbyła się pierwsza z cyklu imprez zaplanowana na rok szkolny 2011/2012, która ma na celu promowanie aktywnego trybu życia poprzez czynny udział w zawodach sportowych poświęconych rugby. Do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły gimnazjalne z terenu Sochaczewa, jak również Gimnazjum w Kątach i Kozłowie Biskupim.

Niestety zaplanowane również na ten dzień inne uroczystości nie pozwoliły wszystkim szkołom na uczestnictwo w „Gimnazjadzie”. Do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły przy czym mocno obsadzone Gimnazjum Nr 2 zgłosiło dwie drużyny. Poziom był bardzo wyrównany, a warto podkreślić, że dla wielu uczniów była to pierwsza przygoda z rugby. Zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a młodzież szkolna wykazała chęć wzięcia udziału w następnych edycjach turnieju.
Najlepszą ze szkół okazała się pierwsza drużyna z Gimnazjum Nr 2, tuż za nimi uplasowała się druga ekipa z sochaczewskiej „2”, trzecie miejsce przypadło ekipie z Gimnazjum Nr 1. Każda ze szkół otrzymała puchary Burmistrza Miasta wraz z pamiątkowymi dyplomami.
Wyróżnienia za zaangażowanie, indywidualne umiejętności, rozumienie gry otrzymali: Mateusz Plichta, Michał Kępa, Patryk Nowak, Marcin Mikulski i Bartosz Piusiński z Gimnazjum Nr 2 oraz Daniel Pamięta i Jakub Budnik z Gimnazjum Nr 1.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy