Gimnazjum Nr 2 zebrało prawie 37 tysięcy!

W Sztabie ID 709 przy Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie kolejny raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Działamy na rzecz fundacji już 15 lat i kolejne pokolenia uczniów i rodziców włączają się aktywnie w jej przebieg. W naszym sztabie wolontariuszami są przede wszystkim uczniowie naszego gimnazjum i absolwenci uczący się we wszystkich sochaczewskich szkołach średnich.

Mamy również wolontariuszy w dwóch warszawskich liceach ogólnokształcących. Bardzo aktywnie pracują wolontariusze z ZSCKP zwanego Ogrodnikiem. Tutaj, pod okiem P. Magdaleny Zakościelnej oraz przyjaznym okiem Dyrekcji Szkoły są organizowane licytacje orkiestrowych gadżetów oraz imprezy sportowe, z których dochód przeznaczony jest na Orkiestrę.

Na terenie tej szkoły, w ramach tegorocznej akcji udało się zebrać 972zł, a 10 wolontariuszy na ulicach miasta zebrało w sumie 2939zł. Wolontariusze z 80-tki zebrali w sumie 1 378zł, z Iwaszkiewicza 3 902zł, z Chopina 4 588,25. Absolwenci uczący się w Warszawie zebrali w sumie 4 418,48zł.

Kolejny rok to także współpraca z naszym wojskiem czyli z Garnizonem Sochaczew. W przeddzień finału wolontariusze naszego sztabu pojechali do Bielic, by wspólnie z żołnierzami kwestować w jednostce i licytować gadżety. Żołnierze z Garnizonu Sochaczew zebrali w sumie podczas całej akcji 2 535,98zł. Tam też porucznik Anita Zając wylicytowała orkiestrowy zegar wrzucając do puszki całe 100zł. Bardzo dziękujemy za wspólne kwestowanie i już zapraszamy do naszego sztabu na kolejny finał.

Największą atrakcją dla wolontariuszy jest jednak zabawa w studio TVP i finałowe koncerty. Czekamy na ten moment cały rok. Spotkania ze znanymi ludźmi, zbieranie autografów i wspólne zdjęcia, zwiedzanie gmachu TV warto pomagać, żeby tam być ze wszystkimi ludźmi o dobrym sercu. Szczególnym dla nas momentem w studio jest sam finał i oczekiwanie na wjazd tortów z Hotelu Sobieski oraz naszej sochaczewskiej Lukrecji. W tym roku Lukrecja zrobiła niemałe zamieszanie z tortem, wszystkie kamery pokazywały wspaniałe, słodkie dzieło naszych cukierników. Jurek Owsiak też nie krył zachwytu. Dziękujemy właścicielom i pracownikom Lukrecji za taką niespodziankę.

No i na koniec podsumowanie całej kwesty deklarujemy w sztabie ID 709 kwotę 36 760,18 zł, czyli więcej niż w poprzednim finale! Mamy nadzieję, że razem z harcerskim sztabem tych pieniędzy będzie dużo, dużo więcej

Dziękujemy przyjaciołom Sztabu: Dyrekcji Szkoły, pracownikom obsługi za pomoc w działaniu orkiestrowej restauracji tutaj na każdego wolontariusza czekał gorący bigos, pizza, parówki, słodkie bułki, ciasto, jogurty,  nauczycielom, rodzicom wolontariuszy, Renacie i Sylwestrowi Kaczmarkom (piekarnia Boryszew), Masarni P. Kłoszewskich, Bakomie, firmie Mars, cukierni Lukrecja za wspólny XXII Finał Wielkiej Orkiestry.
 

Sztab ID 709

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy