Gitary w dłoń

W Państwowej Szkole Muzycznej rusza kolejny sezon festiwali i przeglądów, a tych placówka organizuje rocznie aż dziewięć. Swoje umiejętności w murach PSM mogą porównać pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści, fleciści, akordeoniści i miłośnicy gitary klasycznej. I to właśnie gitarzystów PSM zaprasza pierwszych do rywalizacji. 10 lutego odbędzie się MAŁY FESTIWAL GITAROWY połączony z warsztatami.

W Festiwalu wezmą udział uczniowie klas cyklu sześcioletniego i cyklu czteroletniego publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I stopnia. Podzieleni zostaną na dwie grupy. Każdy uczestnik będzie miał 5 do 8 minut, by przez jury wykonać - z pamięci - minimum dwa wybrane przez siebie utwory.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a za najlepsze wykonania będą dyplomy z wyróżnieniem. Prezentacje uczniów będą oceniane przez wszystkich obecnych nauczycieli, pod przewodnictwem pana Ryszarda Bałauszko z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Na karty zgłoszeniowe PSM czeka do 31 stycznia.

 

Przewodniczący Jury RYSZARD BAŁAUSZKO

W 1976 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina w Warszawie, a następnie po trzyletnim indywidualnym toku studiów w 1979 roku otrzymał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. Marcina Zalewskiego. Następnie otrzymał stypendium Rządu Królestwa Hiszpanii i kontynuował studia w Conservatorio Superior Oskar Espla w Alicante w klasie Jose Tomasa.

Po powrocie do Polski objął stanowisko wykładowcy gitary w Akademii Muzycznej w Warszawie i jej filii w Białymstoku gdzie pracuje do dzisiaj. Jednocześnie od momentu ukończenia PSM II st. w 1976 r. jest nauczycielem gitary w tejże szkole. Uczy również na poziomie szkół muzycznych I stopnia. Od 1992 współpracuje z Centrum Edukacji Artystycznej jako koordynator, konsultant, metodyk, ekspert.

Z jego inicjatywy odbyły się w Warszawie kursy mistrzowskie z światowej sławy gitarzystami, prowadzi też liczne kursy i lekcje mistrzowskie w kraju i za granicą.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy