Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza  Edukacja sochaczew

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym wzięli udział w międzynarodowej kampanii Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza, której VIII edycja przebiegała w dniach 25–31 marca 2019 r. pod hasłem Learn. Save. Earn – Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.


Celem kampanii GMW było zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą. W ramach GMW uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym Ministerstwa Finansów Finansoaktywni. Misja najnowszej edycji programu „Rozumiemy podatki” uświadomiła wszystkim, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim się zyskuje i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. 


Dzieci z klas I–III wykonały skarbonki. Uczniowie z klas IV–VIII zaangażowali się w prace nad projektami plakatów promujących hasło przewodnie GMW. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka „Światowy Tydzień Pieniądza – 2019 r.” oraz wystawa plakatów i skarbonek. Klasy V–VIII uczestniczyły w osobnych zajęciach „Do podatków nie wystarczy umysł matematyka – tutaj potrzebny jest filozof...”. Uczniowie klasy VIII analizowali Uchwałę Budżetową gminy Iłów. Obliczali, jaki udział procentowy w budżecie gminy Iłów stanowią różne podatki płacone przez mieszkańców i przedsiębiorców. 27 marca 2019 r. klasa Va zaprezentowała społeczności szkolnej prezentację multimedialną – „Istota i funkcje podatku”. Odbyła się również projekcja filmu „Czym są podatki?”.


Był to udany, pouczający tydzień w szkole. Uczniowie dowiedzieli się i uświadomili sobie jak ważne dla budżetu każdej gminy i państwa jest płacenie podatków. Zrozumieli również ideę zarobków i oszczędzania.Tomasz Przewoźny

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy