Glogster – interaktywny plakat

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Glogster – interaktywny plakat Słowo pisane sochaczew
+1

Jak skutecznie zareklamować książkę i bibliotekę za pomocą plakatu?

Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź nauczyciele bibliotekarze powiatu sochaczewskiego uczestniczący w warsztatach 15 listopada 2017 r.

Spotkanie odbyło w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sochaczewie. Prowadząca warsztaty Beata Franczuk- doradca metodyczny przekonała zebranych, że w obecnych czasach plakat to jedna z najprostszych form promocji. Plakaty możemy wykonać za pomocą różnych narzędzi. Uczestnicy warsztatów poznali serwis Glogster, który umożliwia tworzenie interaktywnych plakatów. Po założenia konta każdy miał możliwość opracowania własnego plakatu, reklamującego książki czy wybrane wydarzenie odbywające się w bibliotece. Glogster umożliwia zamieszczenie na plakacie nie tylko grafiki i tekstu ale również filmu, animacji. Taki plakat zamieszczony na stronie internetowej biblioteki lub Facebooku będzie atrakcyjną formą promocji dla odbiorcy.

Kolejne spotkanie sieci TIKający bibliotekarze działającej przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Sochaczewie odbędzie się 13 grudnia 2017 r., a główny temat spotkania to Metoda klanzy w bibliotece szkolnej.

Mariola W.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy