Gmina Iłów - mogą czasowo ograniczyć dostęp do bieżącej wody

Zdjęcia i foto: Gmina Iłów - mogą czasowo ograniczyć dostęp do bieżącej wody Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wójt gminy Iłów wydał komunikat dotyczący ograniczenia zużycia wody. Brak opadów deszczu oraz panująca susza mogą przyczynić się do ograniczenia dostaw wody do gospodarstw domowych. 


Jak informuje wójt gminy Iłów w godzinach 16.00-19.00 oraz 23.00-6.00 może nastąpić przerwa w dostawie wody z SUW Brzozówek. Wójt apeluje o korzystanie z wody jedynie dla potrzeb socjalno-bytowych. Gmina Iłów zmaga się problemami dostarczania wody nie od tego roku. Mieszkańcy już w roku poprzednim musieli zmierzyć się z czasowymi wyłączeniami dostarczenia wody. To dla wielu stanowi duży problem, gdyż większość z nich korzysta z wody nie do celów rekreacyjnych a do działalności związanej z produkcją rolną. Dostęp do bieżącej wody to bardzo ważny aspekt życia codziennego, szczególnie dla mieszkańców wsi, którzy wykonują wiele prac w których woda jest potrzebna. Zmierzenie się z czasowym wyłączeniem wody i dostosowaniem się do godzin udostępnienia jej mieszkańcom jest bardzo problemowe. W takich okresach jak żniwa czy zbiory warzyw i owoców, kiedy pracy jest ogrom w każdym gospodarstwie powrót do określonej godziny, żeby móc wziąć choćby prysznic czy zrobić posiłek jest dużym ograniczeniem. 


Problem, który jest tak widoczny w gminie Iłów ma również miejsce w innych powiatach. Susza z roku na rok coraz bardziej daje się we znaki. Dla rolnictwa jest szczególnie niebezpieczna. Samorządy powinny podejmować aktywne działania związane z przeciwdziałaniem skutkom suszy. Akcje informacyjne powinny trwać cały rok, a edukacja mieszkańców powinna pozostawać w priorytecie gminy.  Pełny komunikat wójta brzmi - W związku z panującą suszą oraz niemożliwym do przewidzenia zwiększonym rozbiorem wody z wodociągów, Gmina Iłów apeluje do mieszkańców o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą z sieci wodociągowej do czasu zmiany sytuacji pogodowej. W szczególności chodzi o ograniczenie poboru wody do celów innych niż socjalno - bytowe t.j. podlewanie trawników, terenów rekreacyjnych, napełnianie oczek wodnych i basenów, mycie samochodów. Prosimy wszystkich użytkowników o pobór wody tylko do niezbędnych potrzeb bytowych.


Jednocześnie informujemy, że w przypadku dalszego niemożliwego do przewidzenia zwiększonego rozbioru wody, mogą następować okresowe wyłączenia SUW Brzozówek w godz. 16.00-19.00 i 23.00-6.00

Apelujemy o rozsądne korzystanie z wody.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy