Gmina Rybno: Uderzył w drzewo i stanął w ogniu

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Gmina Rybno: Uderzył w drzewo i stanął w ogniu Wypadki sochaczew

Z relacji osoby, która wezwała straż pożarną, wynikało, że w miejscowości Złota na terenie gminy Rybno samochód osobowy uderzył w drzewo i zapalił się. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym jeden z OSP w Jasieńcu.

 

W dniu 19 kwietnia, o godzinie 20:35, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Złota (gmina Rybno). Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że samochód osobowy po uderzeniu w drzewo zapalił się.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo, a następnie stanął w płomieniach. Pojazdem podróżowały trzy osoby i zdołały go opuścić o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na płonące auto oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (stabilizacja kołnierzem ortopedycznym szyjnego odcinka kręgosłupa, zaopatrzenie ran) do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. W dalszej kolejności we wraku odłączono akumulator oraz zakręcono zawór instalacji gazowej.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 6 strażaków PSP i 8 strażaków OSP zakończono o godzinie 21:34.

 

Tekst: st.kpt.T.Fijołek, zdjęcia: ogn.W.Ślesiński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy