Gmina Sochaczew – remonty dróg

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Gmina Sochaczew – remonty dróg  Inwestycje sochaczew

Nowe inwestycje w gminie Sochaczew nabierają tempa. Po wykonaniu chodników, jezdni oraz wielu nowych nawierzchni nadszedł czas na ulicę Płocką.


Rozpoczął się remont ulicy Płockiej od Chełmońskiego do szkoły w Kątach. Do trzeciego już przetargu mogą przystępować zainteresowane firmy przebudową Płockiej na odcinku od rozjazdu do ronda obwodnicy. 


Gmina Sochaczew wykonała w bieżącej kadencji łącznie około 45 kilometrów dróg, przeznaczając na ten cel około 18 mln złotych. Były to działania wspólne z powiatem. Do takich można zaliczyć udział gminy Sochaczew w przebudowie drogi Wyczółki-Jeżówka oraz chodniki Kożuszki-Zosin i Żuków.  Gmina Sochaczew korzysta z wielu możliwości środków zewnętrznych między innymi Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych.   


Gmina ma również nadzieję na wykonanie dodatkowych 13 kilometrów dróg, przeznaczając na ten cel kwotę 7 mln zł. 


Wykonywane remonty są bezpośrednio związane z rozbudową gminy i zwiększeniem ilości mieszkańców. Coroczne wykonywane działania powiązane z poszerzaniem jezdni  czy budową chodników, mają na celu ułatwieni rozwoju gospodarczego, ułatwienie komunikacji, dobry dostęp do szkół oraz nowo powstałych domów. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

MitutoyoMitutoyo
0
...a tu nikt nie narzeka na remont...? (2018-10-03 13:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy