Zaloguj się do konta

Gmina Teresin: kolejna pomoc Marszałka Struzika w ramach MIAS – u i FOGR – u

Gmina Teresin
2020-07-10
Sprawy urzędowo-administracyjne

W środę 8 lipca 2020 roku w  Delegaturze w Płocku odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego reprezentowanym przez Marszałka Adama Struzika i  Wicemarszałka Wiesława Raboszuka a Gminą Teresin w osobach Wójta Marka Olechowskiego i Skarbnik Agnieszki Rosy. 


Umowy w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS) przewidują dofinansowanie czterech sołectw gminy Teresin: Pawłowic, Maszny, Teresina – Gaju, Kawęczyna oraz wsparcie z  Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR) dla przebudowy drogi gminnej w Maurycewie (kontynuacja). Łączna kwota dotacji wynosi 175 tysięcy złotych.


Przypomnijmy, że jest to już kolejna pomoc Marszałka Struzika w ramach MIAS – u i FOGR – u dla Gminy Teresin: w ubiegłym roku z programu MIAS Teresin otrzymał dofinansowanie dla Ośrodka Kultury oraz sołectw: Osiedle Granice, Budki Piaseckie oraz Gaj. To ostatnie w zdobyło w 2019 roku I miejsce na Mazowszu w konkursie ,, MIAS rekreacyjnie’’. Z FOGR – u na przebudowę drogi w Pawłowicach pozyskaliśmy 60 tys. zł. Jednostki OSP Szymanów i Paprotnia wsparte zostały łączną kwotą 112 tys., w tym 100 tys. na zakup samochodu dla szymanowskiej jednostki.
Urząd Gminy Teresin 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc