Zaloguj się do konta

Gminny Jarmark Adwentowy 2018 - relacja

eSochaczew
2018-12-07
Spotkania, jubileusze

2 grudnia już po raz trzeci odbył się Gminny Jarmark Adwentowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego w Szkole Podstawowej w Gawłowie. I tym razem uznany został za udany, dzięki licznemu zainteresowaniu.

Jarmark uroczyście otworzyli Organizatorzy: Wójt Gminy Mirosław Orliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gawłowie Ewa Grzelak, Radna Agnieszka Offerczak-Ciura, Beata Szustkiewicz oraz Sołtys Tadeusz Malinowski wsi Altanka z radą sołecką.

Na powitaniu gościliśmy również Wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego, który za każdym razem nam towarzyszy w tym dniu. Był wieloletnim dyrektorem szkoły w Gawłowie.

Całą imprezę poprowadziła Izabela Goryniak prezes Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza przy Pałacu w Gawłowie wraz z radną Gminy Sochaczew i główną organizatorką Agnieszką Offerczak-Ciura.

Na jarmarku czekało na gości moc niespodzianek. Frekwencja dopisała, odwiedzających z każdym rokiem jest coraz większa, co bardzo cieszy. Całe rodziny mogły mile spędzić niedzielę, korzystając z licznych atrakcji.

Wystawcy jak zawsze przyciągali odwiedzających różnorodnością wyrobów, bogactwem pomysłów i wielkim kunsztem wykonanych produktów.

Poza ozdobami świątecznymi były również ręcznie przygotowane rękodzieła na prezenty: ręczne robótki, szyte maskotki, poduszeczki, biżuteria, malarstwo, ceramika, grafika, decupage, hafty i ozdoby łowickie, wycinanki, karty świąteczne i wielu innych ciekawych wyrobów rękodzielniczych. Znalazły się także stoiska: z miodami, z wyrobami cukierniczymi, wędliniarskimi i przetworami.

W trakcie całego Jarmarku świąteczna muzyka i występy na żywo umilały wszystkim czas. Muzyka płynąca ze sceny wprowadzała w świąteczny nastrój, który sprzyjał miłym spotkaniom i rozmowom.

Podczas jarmarku trwał konkurs „Kolęd i Pastorałek”, który odbył się po raz pierwszy. Liczni uczestnicy zaprezentowali się w przebojach świątecznych w brzmiących na żywo interpretacjach. Wszystkie występy były tak piękne, że  jury z trudem wyłoniło laureatów.

Gościliśmy również Anitę Znamirowską, która już po raz trzeci przyjęła zaproszenie i zechciała podzielić się swoim talentem.

 Dzieci i młodzież zaprezentowały szerokiej publiczności swoje talenty taneczne, wokalne
i muzyczne. Poza konkursem występowali również uczniowie ze Szkoły w Kątach i Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie wraz z nauczycielami i rodzicami.

I w tym roku gościła wspaniała Sochaczewska Orkiestra Dęta, z koncertowym repertuarem.

Na jarmarku mogliśmy kosztować również wspaniałych rarytasów, słodkości, soków.

Bardzo wspierali nas sponsorzy bez których nie byłoby tyle atrakcji. Serdecznie dziękujemy.

- Gmina Sochaczew fundator statuetek dla zwycięzców konkursów „Pierniczka Roku” i „Kolęd i Pastorałek”, objęcie patronatu imprezy i wsparcie promocyjne. 

- Firma Mattel Poland Sp z o.o. była głównym sponsorem nagród dla dzieci ufundowała zabawki na nagrody w konkursie Mały Pierniczek Roku, Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz na dodatkowe konkursy.

- Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, prezes fundacji Izabela Goryniak poprowadziła całą imprezę wraz z Agnieszką Offerczak-Ciura z rady programowej, właściciel Pałacu w Gawłowie Zbigniew Gierasik stanął na wysokości zadania w roli Mikołaja i zajął się kącikiem dla najmłodszych z pomocą elfów. Serwowano watę cukrową i popcorn oraz wiele słodkości. Beata Szustkiwicz z rady programowej i członek Zarządu fundacji Marek Orzechowski wspierali przy konkursach.

- Stajnia Blueberry z Pawłowic na czas Jarmarku przeniosła się przed szkołę w Gawłowie i była ogromną atrakcją dla najmłodszych miłośników zwierząt. Przyjechały koniki i owieczki. Prowadzono jazdy konne, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Stajnia ufundowała również jazdy konne w konkursach, które można wykonać już w stajni.

- Gospodarstwo Agroturystyczne "Jeziorany" Kożuszki- Parcel przygotowało jak zawsze przepyszny bigos.

- Piekarnia Państwa Kaczmarek z Sochaczewa, dzięki której mogliśmy kosztować zdrowego, pysznego chlebka do bigosu i smalcu z Masarni Kuznocin 75c.

- Cukiernia p. Jenach z Kątów zapewniła słodkości dla artystów występujących na scenie ale również dla odwiedzających jarmark.

- Tęczowy ogród z Brzozowca dzięki tej firmie piliśmy naturalne soki.

- firma Mars Polska zapewniła nam słodycze.

- Ochotnicza Straż Gminy Sochaczew zaprezentowała swój wóz strażacki.

- Firma Decorac z Kuznocina 6B zapewniły dzieciom wspaniałe warsztaty z wykonania ozdób świątecznych.

- Prestige Center Kosmetologia i Medycyna Estetyczna oraz House of beauty z Sochaczewa wręczyła vouchery na usługi w swoim salonie.

- Siłownia dla kobiet przy ulicy Gawłowskiej zapewniła upominki związane ze swoimi usługami, masaże, zabiegi na twarz, treningi z personelem.

- Wsparciem było dla nas również Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania. „Ziemia Chełmońskiego.

- Cały dzień m.in. zapewnione były napoje gorące kawa, herbata oraz wiele słodkości również dzięki Beata Szustkiewicz i Agnieszka Offerczak-Ciura.

-  Wielu wystawców przekazało przepiękne upominki na liczne konkursy.

Trwała również zabawa jarmarkowa zorganizowana przez Szkołę podstawową w Gawłowie, dzięki licznym sponsorom i przyjaciołom szkoły, którym serdecznie dziękujemy za pomoc szkole. Szczególne podziękowania dla Pani Lucyny Jaszczak, która zorganizowała tę zabawę z pomocą innych ze społeczności szkolnej.

 Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej w Gawłowie i Pani Ewy Grzelak za zaangażowanie społeczności szkolonej do udziału i  udostępnienie pomieszczeń szkoły. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy współtworzyli te piękne przedsięwzięcie.

Podziękowania dla Szkoły Podstawowej Kąty oraz Szkoły Specjalnej w Erminowie za wspaniały udział artystyczny zarówno jako wystawca ale i artyści na scenie.

Największą radością są nasze dzieci i dlatego tu szczególne podziękowania kierujemy do dzieci, które włożyły wiele wysiłku w przygotowaniu się do występów jak i pracowały przy tworzeniu ozdób świątecznych.

Podziękowanie kierujemy również dla wszystkich zaangażowanych nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali piękne ozdoby świąteczne i dzieci do występów.

Dużym wsparciem organizacyjnym dla wydarzenia byli najbliżsi przyjaciele, Wolontariusze z Klubu Wolontariatu przy MOPS Sochaczew, a gotowymi w każdej chwili nieść pomoc ratownikami Harcerze z Hufca ZHP Sochaczew oraz Młodzież z Klubu Maratończyka „ Aktywni” Sochaczew.

Podziękowania dla Sołtysa Altanki Tadeusza Malinowskiego i jego małżonki Elżbiety oraz Pani Haliny Jodłowskiej, Marty Dylewskiej z rady sołeckiej Altanka oraz Monice Jędrzejewskiej za dopilnowanie by i w tym roku nikt nie wyszedł głodny.

Ogromną pomoc organizacyjną i logistyczną przy szykowaniu stoisk wykazała się Pan Wojciech Ćwikliński z pracownikami  GZGK, za co serdecznie dziękujemy.

Za całodniową obecność fotografa Mateusza Łuczyńskiego i stworzenie fotorelacji.

Dziękujemy mediom za pomoc w nagłośnieniu Jarmarku: Radio Sochaczew, tusochaczew.pl, Echo Powiatu,e-Sochaczew.pl, Radio Victoria, Radio Niepokalanów.


Rozdaliśmy dziesiątki prezentów bawiącym się uczestnikom Jarmarku w licznych konkursach. Jednak największymi były konkursy  o „Pierniczka Roku 2018 r.” oraz „Kolędy i Pastorałki”. Przepiękne wymagające ogromnego trudu przy przygotowaniu pierniczki trafiły na wystawę, na którą zapraszamy do Urzędu Gminy Sochaczew w dniach 3-21.12.2018 r. 

Szczegóły konkursów w innych artykułach.

Zachwyceni licznym przybyciem gości i wspaniałą atmosferą serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Dziękujemy również za życzliwe podziękowania i gratulacje, które od Państwa płyną. Dziękujemy wystawcom za podzielenie się wspaniałymi talentami i uświetnieniem uroczystości. Włodarzom, sponsorom, szkołom, artystom, orkiestrze, wolontariuszom za wsparcie i przychylność.

Dzięki Państwu udało się zrealizować to piękne przedsięwzięcie.

Fotorelacja z Gminnego Jarmarku Adwentowego znajduje się na facebooku wpisując gminny jarmark adwentowy. Zapraszamy.

 

Do kolejnego jarmarku!

Organizatorki
Agnieszka Offerczak-Ciura i Beata Szustkiewicz

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne11

Ulotki dostarczane przez Pocztę Polską - oczernianie jednego z kandydatów?

Sprawy urzędowo-administracyjne10

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś2

Urząd Miejski - jest szansa na nowy wygląd budynku

WypadkiDziś

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Paprotni

Sprawy urzędowo-administracyjne7

Kontrolowana debata albo żadna - Jacek Kurski wkracza do akcji

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc