Góra z górą się nie zejdzie ...

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Góra z górą się nie zejdzie ... Rugby sochaczew
+1

Sala konferencyjna w miejskich kramnicach było miejscem być może historycznego dla sochaczewskiego sportu spotkania. Przy jednym stole zasiadły bowiem zarządy RC Orkan Sochaczew i KS Bzura Chodaków, które podpisały „Porozumienie o współpracy”, którego tekst zamieściłem poniżej.


POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY
zawarte w dniu 28 lutego 2019 r. pomiędzy
Stowarzyszeniem Rugby Club Orkan Sochaczew,
a Klubem Sportowym Bzura Chodaków

Rugby Club Orkan Sochaczew oraz Klub Piłkarski Bzura Chodaków deklarują chęć

współpracy na rzecz rozwoju sportu w mieście Sochaczew we wszystkich jego dzielnicach od Boryszewa, przez Centrum, Karwowo,Trojanów aż po Chodaków.
Szanując i podkreślając wielką historię i tożsamość obu klubów, zachowując pełną odrębność i samodzielność działania - kluby deklarują chęć wspierania się nawzajem.
W roku 2019 Bzura Chodaków będzie obchodzić 90-lecie istnienia. Z tej okazji odbędzie się szereg imprez promujących historię klubu. Środowisko RC Orkan Sochaczew deklaruje wsparcie przy organizacji tych imprez, promocję ich wśród swoich zawodników, kibiców, członków rodzin.
W roku 2019 będzie kontynuowana budowa stadionu przy ul. Warszawskiej, na którym swoje mecze domowe rozgrywa RC Orkan. Prace będą wymagały zamknięcia na kilka miesięcy stadionu. Na ten czas RC Orkan przeniesie się z meczami domowymi na stadion w Chodakowie, na którym swoje spotkania rozgrywa KS Bzura Chodaków.
Władze RC Orkan deklarują, że nie będzie to więcej niż 8-10 meczów przez cały 2019 rok. Deklarują również, że to klub KS Bzura zawsze będzie miał prawo pierwszego wyboru terminu rozegrania swoich meczów.
Władze RC Orkan deklarują pełną współpracę i wsparcie dla MOSiR Sochaczew, w celu należytego utrzymania stadionu przy ul. Chopina, jego dostosowania do gry w rugby, utrzymania wszelkich "parametrów" potrzebnych do gry w piłkę nożną, a po zakończeniu okresu użyczenia, powrotu do stanu pierwotnego.
Władze RC Orkan zapewnią w roku 2019 darmowy wstęp na swoje mecze wszystkim kibicom KS Bzura Chodaków posiadającym bilety na mecze Bzury, zarówno na stadionie przy ul. Chopina, jak i przy ul. Warszawskiej dopóki obiekt nie zostanie wyłączony z użytkowania.
Władze obu klubów będą się wspierać przy promocji swoich meczów domowych poprzez informację na stronach internetowych, w social mediach oraz mediach lokalnych.
Władze obu klubów deklarują dalszą współpracę także po zakończeniu remontu stadionu przy ul. Warszawskiej i powrocie drużyny rugby na ten obiekt.
Zarząd klubu KS Bzura Chodaków jest wielce zadowolony z możliwości nawiązania tak znakomitej współpracy i pomocy ze strony RC Orkan Sochaczew.
Uważamy że dzień dzisiejszy przechodzi do historii Miasta Sochaczew jako coś niezwykłego, co nigdy nie miało miejsca w tego typy strukturach sportu i mamy to szczęście, że ludzie, którzy zasiadają w obu zarządach potrafią się po prostu ze sobą porozumieć.
Wierzymy my piłkarze i kibice, że dzisiejsze ziarno zaowocuję znakomitą współpracą. Liczymy na wsparcie w meczach piłkarskich jak i sami zachęcamy wszystkich kibiców piłki nożnej całego Miasta i okolic do wspierania na meczach naszych rugbistów w awansie do grupy mistrzowskiej i jak najwyższej lokaty.


Oprócz tego wydarzenia zebrana dziennikarska brać mogła dowiedzieć się o przygotowaniach drużyn do nadchodzącego sezonu. Maciej Brażuk przedstawił nowych zawodników, którzy przybyli z Anglii. Adrian Potrykus oraz Russell Upton zasilą szeregi naszych Wojowników w nadchodzącym sezonie. Dołączy do reprezentant RPA w rugby 7 – Mosolwa „Dash” Mafuma, który przebiega 100 metrów ponoć w 10,2 sekundy! W składzie pozostaje Sandro Jelia, Artur Fursenko i Paweł Poniatowski, a z wypożyczenia, powraca z Lechii Gdańsk Mateusz „Miodzio” Pawłowski.

Działacze RC Orkan z dużą mocą podkreślili, że wszystkie kontrakty zawodników są wypłacane z pieniędzy pozyskanych od sponsorów. Klub można wesprzeć zakupem karnetów oraz specjalnych kart – złotej, srebrnej i brązowej. Karnet numer 1 został własnością Krzysztofa „Mudina” Lewandowskiego. Zarząd nie narzuca drużynie seniorów konieczności zdobycia medalu ale oczekuje bardzo dobrej gry zwłaszcza przed swoją publicznością. Najbliższy mecz już 17 marca o godzinie 14.00. Budowlani Lublin przyjedzie na Maracanę i z pewnością łatwo skóry nie sprzeda. Trzy dni wcześnie (14.03, godzina 17.00) odbędzie się w patio Kramnic Miejskich prezentacja RC Orkan. Zaprezentowane zostało także nowe hasło promocyjne RCO – Budujemy charaktery od 1971 roku.

Michał Felczak stwierdził, że z zadowoleniem przyjął podpisanie umowy o współpracy oraz fakt odbudowywania zaufania do klubu, którego jest prezesem. Bzura jest w trakcie przygotowań. Ma bardzo młody skład. Prawie wszyscy piłkarze są w wieku 19-20 lat. Podporą drużyny jest doświadczony Jarosław Stencel.

Spotkanie zakończyła Agata Kalińska słowami „Burmistrz zawsze wspierał, wspiera i będzie wspierał sport, a od działaczy zależy kondycja klubów sportowych.”

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy