Grad medali po latach...

Zdjęcia i foto: Grad medali po latach... Ratownictwo wodne sochaczew

8 Października Drużyna Sportowa Sochaczewskiego WOPR wzięła udział w 3 rundzie Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce (zawody odbywały się również pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki). W pierwszej konkurencji 200m z przeszkodami wystartowała trójka naszych zawodników: Alicja Ulicka startująca w tej konkurencji niestety poza konkurencją z przyczyn regulaminowych, wykręciła drugi czas zawodów.

Z sytuacji koleżanki skorzystała debiutująca w zawodach ratowniczych Katarzyna Sarna, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji junior oraz 3 miejsce w kat. Open! Po paniach przyszedł czas na panów tutaj swój drugi start po latach zaliczył Krzysztof Karwat, który wygrał najsilniejszą serię mężczyzn i tym samym zwyciężył w kat. Open!

Kolejna lubiana przez Sochaczewskich ratowników konkurencja 50m holowanie manekina rozpoczęła się od złotego debiutu Ani Mrożewskiej. Oprócz medalu, wykręciła ona czas 41.79, który jest NOWYM REKORDEM POLSKI w kat. młodzik! Alicja Ulicka zdobyła srebro w kat. Junior Młodszy.

W kat. Junior startowała dwójka naszych zawodniczek i zajęły one odpowiednio K.Sarna- 3m., N.Wawer- 4m. Konkurencja 100m ratowanie manekina w płetwach rozpoczęła się również od startu A. Mrożewskiej, która nie pozostawiła złudzeń rywalką w swojej kat. wiekowej zwyczajnie je deklasując. W kat. Junior wystartowała N. Wawer zajmując w drugiej konkurencji pechowe 4 miejsce. 100m kombinacja i bardzo dobry start Ali Ulickiej, która wywalczyła złoto w kat. Junior młodszy oraz srebro w klasyfikacji OPEN! Srebrny medal w tej konkurencji zdobyła również Kasia Sarna w kat. JUNIOR. W konkurencji 100m Ratownik drugi czas w kat. Junior wykręciła N.Wawer niestety została zdyskwalifikowana za nieprawidłową pozycję manekina.

Ostatnia konkurencja i sztafeta 4x50m z pasem była w przypadku naszej żeńskiej drużyny potwierdzeniem tego co działo się podczas zawodów. Zmęczone już dziewczęta wywalczyły brązowy medal i zakomunikowały powrót do drużynowej czołówki Polski. W zawodach wzięli również udział Bartłomiej Baran i Paweł Szczurek.Podsumowując pierwszy start drużyny w tym sezonie można jedynie stwierdzić, że takiego tupnięcia nie było od lat i pozwala to z optymizmem patrzeć w przyszłość. Patryk Sobieraj.