Grał nie tylko SKTS

/ 3 zdjęć

Tenisistki stołowe mają za sobą już cztery kolejki Ekstraklasy. Ostatni swój mecz nasze panie z SKTS rozegrały w sochaczewskiej hali MOSiR. Rywalki przyjechały z Lublina. Nasz zespół był zdecydowanym faworytem ale … rywalek nie można było zlekceważyć. To właśnie one przed rokiem sensacyjnie wygrały z sochaczewiankami.

Tym razem jednak nikt nie miał wątpliwości, która drużyna ma większą wartość. W pierwszym pojedynku Katarzyna Grzybowska-Franc bez większych problemów pokonała Sylwię Pawlak. Następna do stołu podeszła Agata Pastor-Gołda. Jej mecz z Ukrainką Natalią Alksyeyenko dostarczył nieco więcej emocji. Poszczególne sety poza pierwszym, były bardzo wyrównane i rozstrzygały się dopiero w końcowej fazie. Bardziej zdecydowana była wtedy pani Agata, która ostatecznie wygrała 3:1.

Najwięcej czasu przy stole spędziły Dong Rui Fang i Białorusinka Katsiaryna Sivakova. 5-setowy bój był bardzo emocjonujący. Na szczęście sochaczewska Chinka przełamała rywalkę. Ostatniego seta wygrała do trzech i tym samym zakończyła zwycięski mecz. SKTS wygrał trzeci mecz w sezonie i aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

SKTS Sochaczew – AZS UMCS Optima Lublin 3:0

Katarzyna Grzybowska-Franc – Sylwia Pawlak 3:0 (11-5, 11-7, 11-5)

Agata Pastor-Gołda – Natalia Aleksyeyenko 3:1 (11-4, 9-11, 11-8, 11-9)

Dong Rui Fang – Katsiaryna Sivakova 3:2 (7-11, 11-6, 7-11, 11-7, 11-3)

10.Optima Lublin 0 2-9

W miniony weekend rozpoczęły rywalizację drużyny grające w niższych klasach rozgrywkowych. W III Lidze sportowe boje rozpoczęli tenisiści stołowi Tęczy Budki Piaseckie. W wyjazdowym meczu ograli AZS Politechnika Warszawska 8:2.

W V Lidze Mazowieckiej grają dwie nasze drużyny. W pierwszej kolejce rezerwy Tęczy wygrały u siebie 8:4 ze Spójnią IV Warszawa, natomiast Basket Sochaczew zremisował na wyjeździe z Nadwiślaninem II Płock (7:7). W meczu tym komplet punktów zdobył lider drużyny Piotr Michalczuk.