Gramy dla Magdy - Spektakl Muzyczny

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Gramy dla Magdy - Spektakl Muzyczny Sztuki sceniczne sochaczew

Teresiński Ośrodek Kultury zaprasza bardzo gorąco na kabaretowy spektakl muzyczny grupy "Niezły Kabaret" pt.: "W Warszawie sen o sławie".

Spektakl ten to ponad półroczna praca kilku fantastycznych kobiet, które pasjonują się sceną i śpiewaniem. W wolnej chwili, pomiędzy odrabianiem lekcji z dziećmi a gotowaniem obiadu i pracą zawodową, spotykają się na zajęciach w Teresińskim Ośrodku Kultury, żeby coś stworzyć razem. 

Proces twórczy jest ważny w każdym wieku. Obalamy mity, że ośrodki kultury są tylko dla dzieci albo dla seniorów. Nie. Tu także znajdą miejsce Ci, którzy chcą odetchnąć od codzienności i zrobić coś twórczego. A przy okazji zabawnego.

To nie będzie zwykły, śmieszny kabaret. To kilka bardzo fajnych piosenek kabaretowych, zarówno z okresu międzywojennego jak i współczesnych, ale nie byle jakich. Znajdziemy tu teksty Agnieszki Osieckiej, Piotra Bukartyka, Domowych Melodii czy Kabaretu POTEM. To humor z tzw. wyższej półki. Jednocześnie wyśmiejemy pracę w korporacjach i dążenie do sukcesu za wszelką cenę.


Nasi "Aktorzy" nie są zawodowymi aktorami ani tym bardziej wokalistami, ale to niezwykłe doświadczenie nauczyło wszystkich kreatywności, twórczego myślenia i oswajania się z tremą.

Scenariusz na podstawie pomysłu grupy napisała Katarzyna Rospędowska, reżyserią zajęła się Joanna Cieśniewska we współpracy z Kasią, a wystąpią:
Dorota Zdanowska, Joanna Kosiorek, Mariola Leszczyńska, Magda Zadrożna, Marlena Kulmanowska-Kawka i Joanna Cieśniewska czyli stała grupa działająca w TOK-u. Akompaniament zapewni Szymon Kawka. Gościnnie w naszym przedsięwzięciu wystąpi Adam Krukowski.


Spektakl miał premierę w maju i spotkał się z ogromnie pozytywnym przyjęciem, brawami i tylko ciepłymi komentarzami. Postanowiliśmy, na Państwa życzenie, zagrać spektakl ponownie.

Zapraszamy gorąco już 6 września - w piątek, o g. 19.00 do Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Zespół postanowił zrobić coś pożytecznego ze swoich spotkań (oprócz oczywiście własnego rozwoju i przyjemności). Tym razem będziemy zbierać datki do tzw. kapelusza czyli puszki na leczenie mieszkanki naszej gminy - MAGDY ROSY. To dla tej pięknej dziewczyny gramy powtórkę naszego spektaklu. Chcemy pomóc jej w powrocie do normalnego życia. Do pracy, przyjaciół, spokojnego wychowywania córki. Jest tego warta. Wpadajcie na kabaret, uśmiejecie się a i pomóc będziecie mogli. Kwota nie ma znaczenia choć po cichu liczymy, że uzbieramy przynajmniej na połowę kroplówki pełnej dobroci. Do zobaczenia 6 września.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy