GRAND BUDAPEST HOTEL - Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: GRAND BUDAPEST HOTEL - Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza Film, fotografia sochaczew
+5

7 listopada w sobotę o godz.17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym obejrzymy  film w reżyserii Wesa Andersona pt.: GRAND BUDAPEST HOTEL z 2014 roku.O niewielu współczesnych reżyserach można powiedzieć, że mają charakterystyczny, rozpoznawalny od pierwszych minut styl. Wes Anderson z pewnością do nich należy.Bawi się kolorem i kompozycją kadrów, nie tyle kręcąc filmy, ile budując światy.

Grand Budapest to wielki uzdrowiskowy hotel w górach, w kraju o swojsko brzmiącej nazwie Zubrowka, gdzieś w środkowej Europie, w latach trzydziestych XX wieku. Gustave H. (Ralph Fiennes) jest w nim szefem konsjerżów i człowiekiem instytucją. Pracownicy są mu oddani, goście, szczególnie stare damy, go uwielbiają, ich rodziny nienawidzą. Nie bardzo jednak możemy skupić się na działaniu hotelu-instytucji i rządach w nim Gustava, bo za sprawą śmierci bogatej arystokratki zostajemy wplątani w sensacyjny wir wydarzeń, który nie pozwoli nam odetchnąć aż do końca filmu...

Siła przekazu tkwi w wizualnej stronie filmu, w dopracowanych do najmniejszych szczegółów ujęciach, z których promienieje wyobraźnia, pomysłowość i ogromne poczucie humoru.Celowa sztuczność i teatralność wzmacnia tylko poczucie absurdu.

Obsada aktorska składa się z prawdziwych gwiazd, w filmie można zobaczyć m.in. Tildę Swinton,Adriena Brody,Jeffa Goldbluma,Edwarda Nortona czy Billa Murray`a

Wyrafinowana wizualnie ,szalona baśń i rozkoszne cacko, które tak jak słodycze z pojawiającej się w filmie cukierni Mendla nie stanowi może pełnowartościowego posiłku, ale trudno mu się oprzeć.

Film trwa 96 min. Wstęp wolny

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  tadeusztadeusz
  0
  Świetna czarna komedia... suuuper film... każda scena to kwintesencja prawdziwego kina... niezapomniana rozrywka... (2015-11-05 00:14)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy