Grand Prix Wiosny

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Grand Prix Wiosny Tenis stołowy sochaczew

Za fanami gry w tenisa stołowego jest już wiosenny turniej Grand Prix, który się odbył w sochaczewskiej hali MOSiR. Tym razem na starcie nie stanęła zbyt imponująca ilość grających. Miało to jednak swoją zaletę – każdy z uczestników stawał przy stole co najmniej siedem razy. Na małą ilość gier nie mogli w tym przypadku narzekać.

Nie mogli też narzekać na organizację zawodów. Zostali nakarmieni pizzą, którą zapijali świetnymi owocowymi sokami. Mogli też schrupać smaczne jabłuszko z podsochaczewskiego sadu. Dla najlepszych czekały puchary, karnety na pływalnię Orka oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wróćmy jednak do rywalizacji sportowej. Najsłabiej obsadzona była kategoria kobiet. Z grona czterech zawodniczek najlepszą okazała się Julia Balcerzak, która w Sochaczewie już kilkakrotnie stawała na podium. Warto wspomnieć także o Dorocie Baczyńskiej. Zajęła ona drugie miejsce wśród kobiet i trzecie w kategorii „młodzieżowej”.

Skoro już przy niej jesteśmy. Zdominowała ją para Julia Balcerzak i Maciej Janik. Para ta spotkała się w finale. Lepszy okazał się Maciek, który wygrał ze swoją koleżanką 3:2. Zwycięzca „młodzieżówki” rywalizował także w kategorii OPEN. Zajął w niej szóste miejsce. Warto dodać, że ten młody zawodnik nie odchodził prawie od stołu. W turnieju rozegrał aż piętnaście meczów, w tym kilka 5-setowych.

W finale OPEN zagrało ze sobą dwóch zawodników WKS Sochaczew. Wojciech Gabler wygrał 3:1 z Maciejem Jarem. Ich klubowy kolega Adam Ertman był siódmy.

Kolejny turniej – Grand Prix Lata odbędzie się 22 czerwca.


Wyniki turnieju

Kategoria młodzieżowa

1.Maciej Janik

2.Julia Balcerzak

3.Dorota Baczyńska

4.Adam Wójcik

5.Bartłomiej Gala

6.Łukasz Wójcik

7.Julia Gala

8.Iwona Balcerzak

Kobiety

1.Julia Balcerzak

2.Dorota Baczyńska

3.Julia Gala

4.Iwona Balcerzak

Kategoria OPEN

1.Wojciech Gabler

2.Maciej Jar

3.Rafał Malinowski

4.Jacek Malinowski

5.Janusz Duch

6.Maciej Janik

7.Adam Ertman

8.Marek Albinowski

9.Piotr Wiśniewski

10.Andrzej Lenart

11.Paweł Mączka

12.Eligiusz Gala

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy