GREEN BOOK

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto:  GREEN BOOK Film, fotografia sochaczew
+4

W sobotę 28 grudnia o godz. 17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na film inspirowany prawdziwą przyjaźnią pt.: GREEN BOOK z 2018 r. Reżyseria Peter Farrelly.


Dr.Don Shirley (Maherahala Ali) był podziwianym kompozytorem i pianistą jazzowym. Dobrze wykształconym erudytą. Pisał organowe symfonie i miał własny zespół muzyczny z którym w latach 60.XX wieku wyruszył w trasę po południowych stanach USA. Biali go oklaskiwali, zapraszając do własnych domów na koncerty. Celebrowali jego talent, nie pozwalając mu na przykład korzystać ze swoich toalet czy jadać wspólnie w restauracji ze swoimi członkami zespołu. Wszystko przez segregację rasową panującą w części stanów.

Dlatego Shirley zabrał ze sobą, w kilkumiesięczną trasę po rasistowskiej Ameryce znanego w nowojorskim Bronxie ochroniarza i wykidajłę Tonego (Viggo Mortensen).


GREEN BOOK to ciepła i urocza komedia kina drogi zbudowana na przeciwstawnych bohaterach, z dwóch różnych środowisk, którzy muszą się dotrzeć. Ale czy ta podróż zmieni ich chropowatą znajomość w przyjaźń?

Czy wyleczy ich dusze i odmieni dwoje bohaterów?


Mimo że w kinie widzieliśmy już kilka podobnych obrazów, sukces "Green Booka" tkwi w społecznym tle i prawdziwej historii stojącej za tą przypowieścią. Broni się wspaniałymi kreacjami aktorskimi,lekkim i inteligentnym humorem. Warto wybrać się w tę podróż.


Film trwa 120 min. Wstęp wolny. 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy