Grozili bronia i okradali sklepy

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Grozili bronia i okradali sklepy Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Sochaczewscy policjanci wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach zatrzymali dwóch sprawców kilku napadów z bronią na sklepy na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

 

17 września 2013 roku około 16:15 zamaskowany sprawca napadł na sklep w miejscowości Witkowice na terenie gminy Młodzieszyn w powiecie sochaczewskim. Mężczyzna groził ekspedientce i klientowi sklepu przedmiotem przypominającym broń. Zabrał pieniądze, karty doładowujące oraz papierosy, a następnie wspólnie z drugim sprawcą odjechali pojazdem w stronę Sochaczewa.

Kryminalni z komendy w Sochaczewie zajmujący się sprawą tego rozboju ustalili, że ci sami sprawcy działając w podobny sposób prawdopodobnie napadli także na sklepy w powiecie skierniewickim, gostynińskim, grodziskim i w okolicy Warszawy. Sprawcy zabierali przeważnie gotówkę, karty doładowujące i papierosy.

 

Dzięki współpracy sochaczewskich i skierniewickich funkcjonariuszy wytypowano dwóch sprawców, mieszkańców gminy Teresin.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali jednego ze sprawców na ulicy w centrum Sochaczewa. Drugi z mężczyzn w tym samym czasie został zatrzymany w salonie gier, gdzie przegrywał pieniądze z napadu na sklep w Borzęcinie Dużym, do którego doszło kilka godzin wcześniej.

Dalsze ustalenia doprowadziły do ustalenia, że mężczyźni w dniu 15 września włamali się również do sklepu jubilerskiego w Sochaczewie, gdzie ukradli kolczyki, bransoletki oraz naszyjnik. Biżuteria ta została znaleziona w pojeździe, którym przyjechali do miasta.

W wyniku przeszukania ujawniono atrapę broni, którą posługiwano się podczas napadów. Ustalono również, że pojazd audi A4, którym poruszali się napastnicy podczas dokonywania rozbojów został skradziony na terenie Pruszkowa.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom 5 zarzutów dokonania rozboju oraz włamania do sklepu jubilerskiego. Policjanci sporządzili wniosek o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Zarzucane czyny są zagrożone wysoką karą, do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec jednego ze sprawców, drugiego objął policyjnym dozorem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy