Groźne rozszczelnienie pojemników z kwasem na Spartańskiej

Zdjęcia i foto: Groźne rozszczelnienie pojemników z kwasem na Spartańskiej Pożary, straż pożarna sochaczew

11 października o godzinie 22.55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie jednego z zakładów przemysłowych przy ul. Spartańskiej w Sochaczewie. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów Straży Pożarnej.

Jak informuje nas KP PSP w Sochaczewie:

,,Z piątku na sobotę w wyniku pożaru 14 pustych poletopojemników na placu składowym przy ul. Spartańskiej doszło również do częściowego stopienia i rozszczelnienia pięciu zbiorników zawierających kwas solny, w wyniku czego doszło do wycieku około 2000 litrów tej substancji.  Działania Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu strefy zagrożenia. 

Ponieważ sytuacja była bardzo niebezpieczna, działania związane ze zbieraniem i przepompowaniem substancji przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Warszawa 6". Kwas solny został zebrany przy pomocy łopat i kuwet do przygotowanych przez właściciela zbiorników, a miejsca po rozlewisku zasypano piaskiem. Ponadto przepompowano kwas solny pozostający w uszkodzonych zbiornikach do zbiorników zastępczych. Zdarzenie zostało zgłoszone również do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Płocku. Działania na miejscu trwały do godziny 5 rano. "

(źródło KP PSP Sochaczew)

zdj. Tomasz Fijołek 

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy