Groźny pożar na Nowowiejskiej w Sochaczewie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Groźny pożar na Nowowiejskiej w Sochaczewie    Pożary, straż pożarna sochaczew

W dniu 1 października, o godzinie 18:53, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okien budynku mieszkalnego przy ul. Nowowiejskiej w Sochaczewie. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się wyposażenie jednego z pomieszczeń budynku. Przy drzwiach wejściowych zastano mężczyznę, który został ewakuowany przez osobę postronną przed przybyciem zastępów PSP. Poszkodowany pozostawał nieprzytomny, z oparzeniami kończyn górnych i twarzy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku, ewakuacji osoby poszkodowanej w bezpieczne miejsce oraz wprowadzeniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu do palącego się pomieszczenia. Poszkodowanemu ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia oraz założenie opatrunków hydrożelowych) do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Przeszukano także pozostałe pomieszczenia budynku – na poddaszu strażacy odnaleźli psa, którego ewakuowali i przekazali lekarzowi weterynarii. Spalone wyposażenie usunięto na zewnątrz, a budynek oddymiono nadciśnieniowo.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 7 strażaków zakończono o godzinie 19:46.

 

Tekst: st. kpt. T. Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy