Groźny pożar w Gilówce Górnej – gmina Iłów

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Groźny pożar w Gilówce Górnej – gmina Iłów Pożary, straż pożarna sochaczew

W nocy z 21 na 22 sierpnia o godzinie 2:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Gilówka Górna na terenie gminy Iłów.

 

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Iłowie, Brzozowie, Giżycach, Budach Starych, Młodzieszynie i Rybnie, a także cysterna z wodą z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanowie. O zdarzeniu poinformowano dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP bryg. Tomasza Stasiaka, który udał się na miejsce zdarzenia.

 

Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte są budynki inwentarskie (stodoła i obora), a ogień zagraża znajdującemu się w pobliżu budynkowi mieszkalnemu.

 

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów w obronie budynku mieszkalnego oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Równocześnie przeprowadzono ewakuację inwentarza (1 świnia, 6 krów), który został zabezpieczony przez właściciela gospodarstwa. Po przybyciu dodatkowych sił i środków podano kolejne cztery prądy wody (dwa w natarciu i dwa w obronie). W drugiej fazie działań, po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania. Wyposażenie budynków, sprzęt rolniczy, a także spaloną słomę wywiezioną ciągnikami rolniczymi na pole dokładnie przelano wodą. Przeprowadzono także rozbiórkę spalonej konstrukcji więźby dachowej.

 

Działania gaśnicze prowadzone przez 9 strażaków PSP i 35 strażaków OSP zakończono o godzinie 11:18.

 

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: OSP Iłów

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy