Groźny wypadek drogowy w Kamionie

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Groźny wypadek drogowy w Kamionie Wypadki sochaczew

O wielkim szczęściu może mówić kierowca Skody Octavia, który z niegroźnymi obrażeniami wyszedł z groźnego wypadku drogowego, do którego doszło 24 kwietnia o godzinie 14:30, na drodze nr 50 w miejscowości Kamion (gmina Młodzieszyn).

 

W zdarzeniu, które spowodowane było najechaniem na siebie stojących w kolumnie pojazdów, uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz trzy ciężarowe. W wyniku tego jeden z samochodów osobowych został wepchnięty pod naczepę poprzedzającej go ciężarówki, a kierowca uwięziony w zmiażdżonym wraku. Pozostali kierowcy wyszli z pojazdów o własnych siłach.

Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu zadysponował na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie wraz z dowódcą JRG PSP oraz naczelnikiem wydziału operacyjno-szkoleniowego oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionie.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy przy pomocy wciągarki samochodowej oraz narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanego na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi pogotowia ratunkowego. W dalszej fazie akcji w rozbitych samochodach odłączono akumulatory oraz przeprowadzono sorpcję rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

 

Trwające godzinę działania ratownicze prowadziło 14 strażaków.

Tekst: kpt. T. Fijołek

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy