Groźny wypadek w Topołowej

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Groźny wypadek w Topołowej Wypadki sochaczew
+1


W dniu 27 września, o godzinie 4:12, dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze nr 92 w miejscowości Topołowa (gmina Teresin). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowodzący działaniami przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Mazda z dostawczym Daewoo Lublin. Poszkodowanych zostało w sumie 5 osób, z czego 3 pozostawały w Maździe (w tym jedna nieprzytomna).

 

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych, ich ewakuacji z pojazdu na noszach typu deska i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowani byli przekazywani sukcesywnie przybywającym zespołom ratownictwa medycznego. Decyzją koordynatora medycznych działań ratowniczych do jednego z poszkodowanych zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli teren do jego lądowania.

 

W dalszej fazie działań rozłączono akumulatory oraz przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych, a po zakończeniu akcji miejsce zdarzenia przekazano policji.

 

Działania ratownicze zakończono o godzinie 5:42.

 

Tekst: st.kpt.T.Fijołek

kppspsochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy