Gwałtowna burza nad Sochaczewem

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Gwałtowna burza nad Sochaczewem Pożary, straż pożarna sochaczew

28 lipca 2014 roku, kilka minut po godzinie 19, nad Sochaczewem przeszła gwałtowna burza, której towarzyszyły silne podmuchy wiatru. W ciągu niespełna godziny do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie wpłynęło 13 zgłoszeń dotyczących głównie powalonych na jezdnie drzew i linii energetycznych.

Na ulicy Piłsudskiego natomiast nadłamany konar drzewa nad jezdnią stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla przejeżdżających samochodów, a do jego usunięcie niezbędne było wykorzystanie podnośnika hydraulicznego.

Usuwanie skutków burzy wymagało zaangażowania w sumie potencjału ratowniczego w sile 16 ratowników, stanowiących obsadę 5 samochodów:

- GBA 2,5/24 JRG Sochaczew,

- GCBA 5/32 JRG Sochaczew,

- GLBARt 1/0,3/100 JRG Sochaczew,

- SHD 25 JRG Sochaczew,

- GBA 2,5/16 OSP Niepokalanów.


Tekst: mł.kpt.R.Krupa – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

tadeusztadeusz
0
Wsiadłem na rower objechałem Sochaczew polecam podnieść głowę do góry miejskim urzędnikom i się rozejrzeć... Kilka punktów w mieście wygląda jak by ktoś chodził wyłącznie z nosem przy ziemi szczególnie ładnie prezentują się tereny spółdzielni mieszkaniowej ( miłe zaskoczenie ) 
Natomiast drzewa przy chodnikach i ulicy mimo że majestatyczne zdrowe i przepiękne większość przerośnięta w niekontrolowany sposób... Po ostatniej wichurze wszyscy mijamy przewrócone zdrowe drzewa mamy je wszędzie po ostatniej wichurze żadne z tych drzew nie przewróciło by się gdyby w zeszłym roku w czasie zgodnym z prawem drzewa te zostały by przycięte... i oczyszczone z wyschniętych gałęzi... 
Panie burmistrzu na co pan czeka? Na tragedię ?  Czy uważa Pan że wiatr zawsze będzie sprzyjał novoosieckim? proszę nie lekceważyć siły natury niedługo dzieci idą do szkoły... Jak sięgnę pamięcią drzewa przycinane są wyłącznie tam gdzie gałęzie zaczepiają o linię wysokiego napięcia...
Urzędasy zacznijcie dbać o przyrodę jej zdrowie i estetykę bez polityki wycinania w pień wszystkiego co się da, i rozdania tego dobra kolegom!!!    zacznijcie dbać o nasze bezpieczeństwo!!! 
Zwykłych obywateli potraficie karać za byle gówno!!! 
Na siebie macie zamknięte klapki na oczach i potraficie pięknie o sobie pisać w gazetkach wychwalać wyimaginowane sukcesy w artykułach szastać pięknym słowem polskim ale jako banda leni kiedyś powinniście wziąć się do roboty choć w roku wyborczym na litość boską przestańcie udawać że coś robicie dla mieszkańców po prostu zróbcie coś wreszcie pożytecznego zamiast szkodzić....  (2014-08-01 00:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy