Harcerskie święto

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Harcerskie święto Imprezy cykliczne sochaczew
+9

22 lutego sochaczewscy harcerze, podobnie jak tysiące harcerzy i skautów na całym świecie, obchodzili Dzień Myśli Braterskiej.
 
Ogólnoskautowe święto ustanowione w dniu narodzin jego twórcy Roberta Baden-Powella i jego żony Olave jest okazją do wspólnych zbiórek, wymiany życzeń, kartek oraz właśnie ciepłych myśli z innymi. To również okazja do tego by choć przez chwilę zatrzymać się i pomyśleć o harcerstwie – czym jest i o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.
 
Z tej okazji wszystkie drużyny z Hufca ZHP Sochaczew przygotowały szereg atrakcyjnych przedsięwzięć przypominających o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń młodych ludzi z całego świata.
 
1 Drużyna Harcerska „Czarna Jedynka” w Teresinie do wspólnego świętowania tego ważnego dla harcerzy dnia zaprosiła przedstawicieli dwóch organizacji Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego (działających na terenie gminy Teresin) oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - 1002 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Brzezina”. Była to wspaniała przygoda oraz okazja do lepszego poznania i zawiązania nowych znajomości.
 
Z kolei 25 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Echo” do wspólnych obchodów Dnia Myśli Braterskiej zaprosiła harcerzy z 404 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error”. Na święto przyjaźni harcerzy i skautów z całego świata złożyła się gra miejska związana z postacią sir Roberta Baden-Powella. O harcerskich zwyczajach przypomniano także podczas spotkania przy świecach, w trakcie którego druhowie wymieniali się tradycyjnymi życzeniami. Był to również wyjątkowy dzień dla czwórki harcerzy, którzy składając przyrzeczenie otrzymali swoje harcerskie krzyże.
 
4 Sochaczewska Drużyna Harcerska „Koniczyna” wraz z 15 i 17 Drużyną Harcerską spotkały się na biwaku zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Żukowie. Na wieczorne świeczkowisko przybyli także instruktorzy pwd. Elżbieta Boczkowska i zastępca Komendanta Hufca hm. Julian Tasiecki. Spotkanie przy harcerskich piosenkach poprzedzono projekcją filmu dokumentalnego poświęconego postaci Naczelnego Skauta Świata Roberta Baden-Powella. Uroczystość zakończyła się złożeniem przyrzeczenia harcerskiego czterech nowych osób, które tym samym dołączyły do grona pełnoprawnych członków Związku Harcerstwa Polskiego. Podsumowaniem spostrzeżeń i wiadomości dotyczących święta każdego harcerza i każdego skauta na świecie było wykonanie wspólnych plakatów oraz udział w grze terenowej.

(aw)

Fot. Iga Walkiewicz, Marta Wrocławska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy