Harcerze – wesprą w domowych obowiązkach

Zdjęcia i foto: Harcerze – wesprą w domowych obowiązkach Opieka społeczna sochaczew

Sochaczewscy harcerze przyłączyli się do akcji pomocowej dla potrzebujących mieszkańców. Każdy kto chciałaby skorzystać z pomocy przy wyprowadzeniu psa, wizycie w aptece i dostarczeniu potrzebnych leków czy artykułów spożywczych i chemii domowej będzie mógł liczyć na Harcerzy z sochaczewskiego Hufca. 


Czas zagrożenia zarażeniem koronawirusem jest bardzo ciężki szczególnie dla osób samotnych, seniorów, schorowanych czy niepełnosprawnych. Taka pomoc będzie udzielana na wniosek danej osoby bądź poprzez jej opiekuna prawnego. Każdy, kto chciałby skorzystać z pomocy powiniem zgłosić się MOPS Sochaczew. Z prośbą będziemy mogli zwrócić się także przy załatwieniu sprawy w urzędzie czy też przy wyniesieniu śmieci. Harcerze będą dużym wsparciem dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie. Należy pamiętać, iż będą oni ubrani w swój strój harcerski. 


Do zadań MOPS Sochaczew będzie należało dostarczenie posiłków, a także produktów spożywczych, wspomaganie przy zakupach leków, załatwienie spraw urzędowych w możliwym zakresie. Osoby wymagające wsparcia psychologicznego również będą mogły zgłosić się o taką pomoc w formie telefonicznej. Osoby wymagające wsparcia po leczeniu szpitalnym także mogą zgłaszać się do MOPS, aby starać się o usługi opiekuńcze. 


Do pomocy zgłosiło się 25 pełnoletnich chętnych, ponieważ tylko tacy będą mogli działać na terenie miasta. 


Nie będziemy wchodzili do domów, by do minimum ograniczyć kontakty z osobami z podwyższonej grupy ryzyka. Będziemy się umawiali na przekazanie recepty czy listy zakupów i pieniędzy. Zawsze osoba wyznaczona do konkretnego zadania będzie ubrana w mundur. Od 16 marca jesteśmy w gotowości i nasi wolontariusze czekają na adresy rodzin czy osób żyjących samotnie wymagających wsparcia – mówi harcmistrz Anna Wasilewska.


Każdy zainteresowany pomocą powinien zgłosić się do MOPS Sochaczew. Wszelkich informacji na ten temat można zasięgnąć pod numerami telefonów 863-14-81 lub 863-14-82. Można również pisać na adres: mops_sochaczew@poczta.onet.pl.


Foto: ZHP Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy