Historia sochaczewskiego sportu potrzebuje godnego miejsca

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Historia sochaczewskiego sportu potrzebuje godnego miejsca Historia i tradycja sochaczew

Szanowni Radni, Panie Burmistrzu,

w związku z planami dotyczącymi przebudowy stadionu miejskiego w Sochaczewie oraz budynków doń przyległych, zwracam się z propozycją, a zarem uprzejmą prośbą o uwzględnienie w tej inwestycji zaplanowania dodatkowej przestrzeni na Sochaczewskie Muzeum Sportu (nazwa robocza).Muzeum miałoby być jednostką niezależną od jakiekolwiek klubu miejskiego czy prywatnego, działające podobnie jak znane nam pozostałe muzea sochaczewskie.

 

Sochaczew jest niesamowicie usportowionym miastem - świadczą o tym liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i zespołowe naszych mieszkańców. Wielu Sochaczewian posiada w swoim domu spore kolekcje medali, flag, szalików, pucharów, dyplomów, zdjęć i innych jakże cennych pamiątek.

 

Nowe miejsce, przy Stadionie Miejskim w Sochaczewie pozwoliłoby pogodzić często zwaśnione strony, które zabiegają lub w przeszłości zabiegały o własność tych "pamiątek" lub chętnie przekazałyby je społęczeństwu na jasnych zasadach.Wyrażam głęboką nadzieję, że Pan Burmistrz, jako były zawodowy sportowiec, dostrzeże taką konieczność, którą od kilku lat zgłaszaliśmy z wieloma innymi działaczami, w tym przede wszystkim z Tomaszem Ertmanem i członkami Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Miasta Sochaczew.

 

Pamiętajmy o wartościach jakie za sobą niesie powołanie do życia i znalezienie przestrzeni dla takiego Muzeum, a są to przede wszystkim wartości edukacyjne - pokazanie najmłodszym, że ciężką pracą można dojsć naprawdę daleko.

 

Wreszcie takie kluby jak Bzura, Orkan, Unia, Siódemka, Szarak, SKTS, itp. zasłużyły swoją wieloletnią pracą i wychowawaniem wielu wspaniałych sportowców i ludzi, aby znaleźć swoje miejsce na niejednej wystawie (podobnie inne sportowe wydarzenia, które miały miejsce w naszym mieście).

 

Jednocześnie pragnę zgłosić gotowość do współpracy przy tym projekcie i zachęcam do tego także wszystkich pozostałych reprezentantów stowarzyszeń o profilu sportowym lub historycznym, klubów i samych sportowców. Niech połączy nas wspólny cel.

 

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Tomasz Flakowski, IMS

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

JazlowiakJazlowiak
0
Serdecznie zapraszam do muzeum, na początek mogą udzielić miejsca na wystawę czasową. (2015-07-13 20:14)
Reage77Reage77
0
Pomysł zacny, trzeba tylko pomyśleć jak finansować to muzeum, bo boję się, że z biletów to na "waciki" się nie uzbiera...pomysł Jazlowiak godny uwagi uważam... (2015-07-14 08:48)
użytkownik20684użytkownik20684
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-07-14 10:14)
Reage77Reage77
0
Pięknie...:)
Czyżbyśmy byli światkami tworzenia nowej, sportowo-historycznej twarzy sochaczewskiego muzeum?
Widać Panowie, że ... moc jest z Wami... :) (2015-07-14 12:45)
użytkownik20684użytkownik20684
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-07-15 10:52)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy